Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Atsakomybė už mokesčių įstatymų pažeidimus

Atsakomybė už mokesčių įstatymų pažeidimus

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Teisinės atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus samprata ir reikšmė. Mokesčių mokėtojų atsakomybė. Bauda. Delspinigiai. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, veikdama per parlamentą ir valdymo organus, atlieka daug funkcijų – apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos (švietimo, mokslo, meno, visuomenės rekreacijos) ir administracines funkcijas. Šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas šaltinis yra mokesčiai. Valdžia jokio produkto nesukuria, ir valstybė be mokesčių gyvuoti negalėtų.
Mokesčiai – pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Renkant mokesčius gaunamos lėšos valstybės institucijoms išlaikyti, jos funkcijoms finansuoti. Kita vertus, mokesčiai – vienas nacionalinių pajamų perskirstymo būdų, plačiai naudojamas kartu su pinigų apyvarta, kreditavimu ir kt., kurio dėka gaunama didžioji dalis valstybės pajamų.
Mokestis – mokesčio įstatyme mokesčių mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei.
Mokesčių mokėtojas – asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą yra nustatyta prievolė mokėti mokestį.
Mokestinė prievolė – mokesčio įstatymo pagrindu atsirandanti mokesčių mokėtojo pareiga teisingai apskaičiuoti mokestį, laiku sumokėti mokestį bei su juo susijusias sumas į biudžetą ir vykdyti pareigas, susijusias su mokesčių apskaičiavimu ir sumokėjimu.
Mokesčių teisės norma – tai valstybės nustatyta ir saugoma griežtai apibrėžta ir privaloma elgesio taisyklė, įtvirtinanti dalyvaujančiųjų mokestiniuose santykiuose teises ir pareigas. Tinkamas jos vykdymas turi užtikrinti valstybei būtinų pajamų gavimą. Viena iš mokesčių teisės normų rūšių yra apsauginė.
Apsauginės mokesčių teisės normos turi užtikrinti nepavėluotą ir teisingą mokesčių mokėjimą į valstybės pinigų fondus, taip pat mokesčio mokėtojo interesų apsaugą, todėl jos numato ir mokesčio administratoriaus atsakomybę, detaliai reglamentuoja mokestinių ginčų nagrinėjimo procesą. Negavusi tam tikrų lėšų skaičiaus (mokesčių) valstybės aparatas suletėja, nes negali atlikti tam tikrų tikslų, negali skirti lešų tikslų įgyvendinimui. Todėl yra taikoma atsakomybė, kad visi piliečiai sąžiningai vykdytų pareigą mokėti mokesčius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.66 KB
AutoriusMandarina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Mingelaitė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybe uz mokesciu istatymu pazeidimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • D. Mingelaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą