Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Rangovo ir užsakovo teisės ir pareigos

Rangovo ir užsakovo teisės ir pareigos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Rangos samprata ir rangos sutartis. Rangovo ir užsakovo teisės bei pareigos. Vartojimo ranga. Statybų ranga. Projektavimo ir tyrinėjimo darbų ranga. Rangos darbai, finansuojami iš valstybės arba savivaldybių biudžeto. Apibendrinimas. Priedai (6 psl.)

Ištrauka

Nors šiuo metu, dėl visame pasaulyje lėtėjančios ekonomikos, statybos darbai ir stoja vis tik apžvelgiant poros paskutinių metų tendencijas, galime aiškiai matyti, jog statybų sektorius klestėjo. Pastatyta daugybė naujų pastatų, nutiesta daugybė kilometrų komunikacijų, o kur dar namų renovacijos, pastatų restauravimo darbai. Pagerėjusi žmonių ekonominė padėtis leido žmonėms gerinti savo gyvenimo kokybę gražinant būstą ir tobulinant kasdienės rutinos sąlygas (daug žmonių atnaujino savo būsto šildymo sistemas, grindė įvažiavimus į kiemą ir atliko panašius darbus). Žinoma, visiems darbams atlikti prireikė ir projektuotojų bei tyrinėtojų darbų. Tam, kad kiekvienas iš šių darbų galėtų vykti sklandžiai, buvo pasirašyta daugybė įvairių rūšių rangos sutarčių, kurios apibrėžė rangovų ir užsakovų teises ir pareigas.
Šio darbo objektas yra rangovo bei užsakovo teisės ir pareigos.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti rangovo ir užsakovo teises bei pareigas.
Norint pasiekti šį tikslą, būtina:
Išsiaiškinti rangos sampratą;
Išsiaiškinti rangos sutarties sandarą;
Išsiaiškinti rangos rūšis;
Išsiaiškinti bendras rangos nuostatas;
Apjungti bendras ir specifines kiekvienos rangos rūšies nuostatas;
Rašant darbą pagrindiniu informacijos šaltiniu tapo LR Civilinis Kodeksas, tačiau buvo naudotasi ir kitais šaltiniais nagrinėjančiais rangos sutarties formą, bei rangovo/užsakovo teises bei pareigas.
Darbą sudaro du skyriai: Rangos samprata ir rangos sutartis, bei antrasis ir esminis – rangovo teisės bei pareigos. Pirmajame supažindinama su rangos samprata, rangos sutartimi ir jos dalimis. Antrajame jau detaliai kalbama apie rangovo ir užsakovo teises bei pareigas.
Iš viso darbe yra 16 puslapių, tarp jų titulinis lapas, turinys, įvadas, apibendrinimas ir literatūros sąrašas. Darbo gale, kaip priedas, pateikta rangos sutarties pavyzdinė forma.
Rangos sutartimi viena šalis (rangovas) įsipareigoja atlikti tam tikrą darbą savo rizika pagal kitos šalies (užsakovo) užduotį ir perduoti šio darbo rezultatą užsakovui, o užsakovas įsipareigoja atliktą darbą priimti ir už jį sumokėti (CK 6.644 str. 1d.). Atskiroms rangos rūšims (vartojimo ranga, statybos ranga ir kt.) taikomos atitinkamos normų taisyklės. Labai svarbu paminėti, kad rangovo ir užsakovo nesieja pavaldumo ar kitokie priklausymo santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis38.27 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasG. Žilinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rangovo ir uzsakovo teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • G. Žilinskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą