Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltimo sudėtis: sąvoka, struktūra, klasifikavimas (2)

Nusikaltimo sudėtis: sąvoka, struktūra, klasifikavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Darbo tikslas: išsiaiškinti nusikaltimo sudėties sąvoką, jos svarbą baudžiamojoje teisėje. Išnagrinėti nusikaltimo sudėčių klasifikavimą remiantis kelių autorių nuomonėmis. Nusikaltimo sudėties sąvoka ir reikšmė. Nusikaltimo sudėties struktūra. Nusikaltimo sudėties klasifikavimas. Pagrindinė, kvalifikuota ir privilegijuota nusikaltimo sudėtis. Paprastoji ir sudėtingoji nusikaltimų sudėtis. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną dieną mes susiduriame su pavojais. Įsivaizduokime, kad važiuodami autobusu, Jūs tapote tokio nusikaltimo liudininku: į troleibusą įšokęs vyras, čiupo pagyvenusios moteriškės rankinuką ir ištraukęs jį iš rankų pabėgo. Nežinodami tokios veikos teisinio pavadinimo, bei tikslaus teisinio vertinimo, o remdamiesi tik gyvenimiška patirtimi, bendra žmogaus elgesio pavojingumo samprata, dauguma padarytų išvadą, kad buvo padarytas nusikaltimas. Vieni pamanys, kad tai vagystė, kiti - kad tai plėšimas, treti – kad tai chuliganizmas. Bet ar ši išvada bus tikra ir teisiškai pagrįsta? Ar šį įvykį galime pavadinti nusikaltimu, o ją padariusį asmenį nusikaltėliu remiantis vien tik išoriniais padarytos veikos požymiais ir vadovaujantis savo teisine sąmone ? Dėja, ne.
Anot V. Piesliako (1996), kad padarytą veiką galėtume pavadinti nusikaltimu, o asmenį nusikaltėliu, nepakanka įvertinti tik išorinę, matomą elgesio pusę. Įvertinti žmogaus elgesį kaip nusikalstamą ar nenusikalstamą, baudžiamojoje teisėje naudojamas nusikaltimo sudėties modelis. Remdamiesi šiuo modeliu, būtina nustatyti nusikaltimo sudėties buvimą veikoje, t.y faktą, kad asmens poelgyje yra visi įstatyme numatytos ir uždraustos veikos požymiai.
Darbo tikslas: išsiaiškinti nusikaltimo sudėties sąvoką, jos svarbą baudžiamojoje teisėje. Išnagrinėti nusikaltimo sudėčių klasifikavimą remiantis kelių autorių nuomonėmis.
Darbo uždaviniai:
1) Apibūdinti nusikaltimo sudėtį;
2) Išnagrinėti nusikaltimo sudėties struktūrą;
3) Apibūdinti nusikaltimo klasifikavimo skirstymus į grupes.
Darbo metodika: mokslinės literatūros analizė.
Pasak A. Abramavičiaus (2001) sąvoka "nusikaltimo sudėtis" ilgą laiką turėjo tik procesinę reikšmę. XVI ir XVII a. buvo suprantama kaip visi tie pėdsakai, kuriuos išoriniame pasaulyje palieka nusikalstama veika (lavonas, kraujo pėdsakai, nusikaltimo padarymo įrankiai, priemonės ir pan.). Tuo laikotarpiu nusikaltimo sudėtis buvo laikoma tokių požymių visuma, kuriems esant buvo galima įsitikinti, kad iš tikrųjų yra padarytas nusikaltimas ir galima pradėti nusikaltėlio paiešką. Ir tik XVII a. pabaigoje pirmieji, kurie pradėjo analizuoti "nusikaltimo sudėties" sąvoka siejant ją su materialine baudžiamąja teise buvo vokiečių baudžiamosios teisės mokslų atstovai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis31.36 KB
Autoriusneringa99
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA.Bučnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo sudetis savoka struktura klasifikavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A.Bučnys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą