Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros principai

Teisėkūros principai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisėtumo principas. Teisėkūros demokratiškumo principas. Teisėkūros profesionalumo principas. Socialinio kompromiso principas. Išsamumo principas. Daugumos principas. Ekonomiškumo principas. Išvados.

Ištrauka

"Teisėkūra – tai visuomenės ar įgaliotų valstybės institucijų veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas, atsižvelgiant į visų visuomenės narių teisių ir teisėtų interesų apsaugos bei įgyvendinimo poreikius" (Teisės teorija 223 psl.). Taip teisėkūrą apibūdina vadovėlis. Kitaip tariant, teisėkūra - tai teisės kūrimo procesas nuo idėjos sukūrimo iki jos pripažinimo teisės norma. Teisėkūra yra sudedamoji teisės dalis ir apima ne vien tiesioginį, bet ir parengiamąjį procesą, nes reikia nuolat gerinti išleidžiamų teisės aktų kokybę. Teisėkūros procese kuriamasis teisės aktas turi pereiti daugybę procedūrų, tokių kaip svarstymai, patikrinimai ir t.t.
Dažnas pilietis nesupranta kaip idėja tampa galiojančiu įstatyminiu aktu ir kaip jis yra kuriamas. Tad, kad galėtume geriau suprasti šį procesą, turime išsiaiškinti kokie yra teisės kūrimo principai, pagal kuriuos kuriami ir kuriais tikrinami teisės aktai. O šių teisėkūros principų yra net septyni: 1. Teisėtumo principas; 2. Teisėkūros demokratiškumo principas; 3. Teisėkūros profesionalumo principas; 4. Socialinio kompromiso principas; 5. Išsamumo principas; 6. Daugumos principas; 7. Ekonomiškumo principas.
Taigi šio darbo tikslas yra paaiškinti kam teisės kūrimo principai reikalingi bei plačiau juos išnagrinėti.
"Teisėtumo principas - tai teisėkūros subjektų veikla, atitinkanti įstatymų nustatytus leidimus ir draudimus (Teisės teorija 231 psl.)". Kitaip tariant, valstybės institucijos negali viršyti savo kompetencijos ir turi laikytis įstatymų leidimo ir priėmimo tvarkos. Be to, priimti įstatymai negali prieštarauti Lietuvos Respublikos Konstitucijai "Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai."(7 str.). Prezidento dekretai ir Vyriausybės nutarimai ne tik turi neprieštarauti Konstitucijai, bet ir įstatymams. Bet jeigu taip atsitiko, kad teisės aktas prieštarauja aukštesniam juridiniam teisės aktui, jis nėra teisėtas ir negalioja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.74 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMalevskis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Malevskis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą