Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės valstybės samprata (6)

Teisinės valstybės samprata (6)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Tikslas – aptarti teisinės valstybės sampratą. Teisinė valstybė. Teisinės valstybės požymiai. Teisinės valstybės principai. Socialinė teisinė valstybė. Išvados.

Ištrauka

Dėl ilgametės absoliutizmo ir despotizmo tradicijos valstybės valdžia iki XVIII a. Pabaigos Europoje buvo suvokiama kaip pagrindinė didžiausia grėsmė žmogaus teisėms. Siekiant paralyžiuoti šią grėsmę, reikalauta apriboti valstybės valdžią jos pačios leidžiamais įstatymais. Savo pačios įstatymų susaistyta valstybė yra jau teisinio pobūdžio. Jos veiksmai piliečiams iš anksto žinomi, nuspėjami ir dėl to mažiau pavojingi. Valstybės institucijos gali daryti tik tai, ką joms tiesiogiai leidžia įstatymas, o piliečiams – viską, ko nedraudžia įstatymas. Savo pačios įstatymų suvaržytą valstybę imta vadinti teisine valstybe. (A. Vaišvila, p. 473)
Teisinės valstybės teorijos ir praktikos atsiradimas turi ilgą istoriją. Daugelis teisinio valstybingumo idėjų pasireiškė jau antikiniame pasaulyje, o teoriškai teisinės valstybės koncepcijos ir doktrinos buvo tobulinamos perėjimo iš feodalizmo į kapitalizmą ir atsiradusios naujos socialinės politikos santvarkos sąlygomis, siūlant pertvarkyti politinę sistemą, vykdyti optimalią teisinę reformą, keisti požiūrį į teisę, kaip visuomeninių santykių reguliuotoją. (2, p. 46)
Daug naujų šios srities teiginių pagrindė anglų mąstytojas D. Lokas (XVII a.), prancūzų juristas Š. Monteskje (XVIII a.), vokiečių filosofai I. Kantas ir G. Hėgelis (XVIII – XIX a.). jie manė, kad teisinė valstybė turi pakeisti to meto policinę biurokratinę valstybę, kurioje vyravo savivalė prieš žmogų, jo teises ir pateikė siūlymų suformuluoti pagrindinius teisinės valstybės principus. (2, p.46)
Mykolas Romeris iki mūsų dienų tebėra vienintelis Lietuvos teisininkas, specialiai tyrinėjęs ir labai daug padaręs vystant ir propaguojant teisinės valstybės idėją. Jis rimtai domėjosi teorinėmis, teisinėmis valstybės problemomis ir pradėjo šių problemų sistemingą mokslinį tyrinėjimą. (6, p. 184)
Atlikdama šį darbą išsikėliau sau tikslą – aptarti teisinės valstybės sampratą. Šiam tikslui įgyvendinti nusistačiau tokius uždavinius:
Suvokti kas tai yra teisinė valstybė.
Aprašyti teisinės valstybės požymius ir principus.
Paanalizuoti iš teisinės valstybės susiformavusią socialinę teisinę valstybę.
Uždaviniams pasiekti naudojau mokslinę ir metodinę literatūrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-02
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.01 KB
AutoriusRaska
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines valstybes samprata (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą