Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos grėsmės ir saugumas

Lietuvos grėsmės ir saugumas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinio saugumo samprata. Nacionalinio saugumo sąvokos aiškinimas. Realistų ir idealistų nacionalinio saugumo koncepcijos. B. Buzano nacionalinio saugumo samprata. Grėsmės nacionaliniam saugumui. Grėsmių klasifikacija. Karinės grėsmės. Politinės grėsmės. Socialinės grėsmės. Ekonominės grėsmės. Ekologinės grėsmės. B. Buzano sektorinio saugumo skirstymo tobulinimas. Komunikacinis saugumas. Svarbiausios nacionalinio saugumo užtikrinimo priemonės. Saugumo identitetas ir saugumo problemos. Identiteto samprata. "Mes" ir "kiti" samprata nacionalinio saugumo pagrinduose. Kada problema tampa saugumo problema? Lietuvos saugumo ir gynybos politika: raida ir perspektyvos. Saugumo politikos kryptys ir raida. Europos gynybos politikos perspektyvos. Lisabonos sutartis. Lietuvos indėlis į Europos saugumo ir gynybos politiką (ESGP). ESGP ir NATO politikos derinimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvos visuomenės gyvenimas po ekonominės ir politinės integracijos į europines bei transatlantines struktūras žymiai pasikeitė. Daugeliu aspektų jis vis labiau įtakojamas sprendimų priimamų Briuselyje. Tapus sudėtine transatlantinių saugumo struktūrų dalimi, saugumo grėsmės iškylančios Europai bei jos partneriams anapus Atlanto, tapo tokiomis pat grėsmėmis ir Lietuvai. Todėl šiandien saugumo ir gynybos politikos kūrimas, tobulinimas ir įgyvendinimas yra ypač aktualus Lietuvai.
Šią temą pasirinkau dėl to, jog kiekviena grėsmė, kylanti Lietuvai, kartu paliečia ir kiekvieną jos gyventoją, kiekvienas saugumą garantuojantis veiksnys, garantuoja ir kiekvieno gyventojo saugumą, tame tarpe ir mano. Manau, jog kiekvienam Lietuvos gyventojui domėtis valstybės vykdoma saugumo politika ne tik galima, bet būtina.
Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos vykdomą saugumo ir gynybos politiką, išsiaiškinti, kokios grėsmės kyla ar gali kilti Lietuvos saugumui.
Uždaviniai:
Išsiaiškinti, kas yra nacionalinis saugumas.
Pateikti grėsmių nacionaliniam saugumui klasifikaciją.
Susipažinti su Lietuvos vykdoma saugumo ir gynybos politika.
Išsiaiškinti kaip formuojasi saugumo identitetas

Darbas pradedamas nacionalinio saugumo sampratos pateikimu, nes dažnai nacionalinis saugumas yra suprantamas neteisingai. Daugumai nacionalinis saugumas asocijuojasi tik su karine galia, bet iš tikrųjų nacionalinį saugumą įtakoja daug kitų veiksnių, tokių kaip ekonomika, politika, ekologija ir kt. Nagrinėjant nacionalinio saugumo problematiką į pagalbą buvo pasitelkta turbūt viena iš naudingiausių knygų šio fenomeno analizei – B.Buzano "Žmonės, valstybės ir baimė".
Antrame skyriuje išdėstoma grėsmių nacionaliniam saugumui klasifikacija ir jų charakteristikos. B.Buzanas išplečia saugumo sąvoką taip, kad ji reikštų laisvę nuo karinių, politinių, socialinių, ekonominių bei ekologinių grėsmių, todėl apžvelgiama Lietuvos vykdoma saugumo politika šiais aspektais.
Trečiame skyriuje aptariama identiteto samprata ir kaip formuojasi Lietuvos saugumo identitetas. Ieškoma atsakymų į klausimus, kada politinė problema tampa saugumo problema bei kas Lietuvai yra "mes" ir kas "kiti".
Paskutiniame šio darbo skyriuje apžvelgiama Lietuvos saugumo politikos raida, perspektyvos. Kalbama apie šiandieninę situaciją, Lietuvos, Europos Sąjungos bei NATO santykius saugumo ir gynybos srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-06
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis152.37 KB
Autoriusicee
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠpokas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos gresmes ir saugumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Špokas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą