Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Žemės konsolidacijos projektų reikšmė šiandien

Žemės konsolidacijos projektų reikšmė šiandien

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Žemės konsolidacija. Žemės konsolidacijos projektų rengimo tvarka. Žemės konsolidacijos projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklės. Sprendimo rengti projektą priėmimas. Konsolidacijos projektų pavyzdžiai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje jau virš dešimt metų trunka piliečių nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas, kuris vykdomas rengiant žemės reformos žemėtvarkos projektus. Per šį laikotarpį Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios institucijos sukaupė didelę patirtį, kuri buvo pritaikyta pirmojo Lietuvoje žemės konsolidacijos bandomojo projekto, kuris vyko Dotnuvoje, Kėdainių rajone, metu. Šis projektas vyko 2000 m. rugpjūčio – 2001 m. gruodžio mėn. pagal Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos žemės konsolidacijos skyriaus ir Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM finansuojamą programą. Projekto metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas žemės sklypų perskirstymo proceso pradžiai ir tam reikalingos teisinės bazės pagrindinių principų formulavimui.
Pagrindinis žemės konsolidacijos tikslas yra pagerinti ūkių žemėnaudų struktūrą, sukoncentruojant jų ūkius į kiek galima mažiau žemės sklypų, o taip pat suprojektuoti ir nutiesti privažiavimo kelius bei kitus reikalingos infrastruktūros elementus.
Žemės konsolidacijos projektai rengiami kaimo vietovėse, kuriose yra įgyvendinti žemės reformos žemėtvarkos projektai ir visi arba dauguma žemės sklypų įregistruoti Nekilnojamo turto registre.
Darbo tikslas – išanalizuoti žemės konsolidacijos projektų rengimų ir įgyvendinimų Lietuvoje.
Uždaviniai:
Žemės konsolidacijos sąvoka
Nustatyti žemės konsolidacijos projektų rengimo tvarką.
Pateikti parengtų konsolidacijos projektų pavyzdžių.
Žemės konsolidacija – sudėtinė žemės tvarkymo dalis, kurios metu atliekamas kompleksinis žemės sklypų pertvarkymas, kai keičiamos jų ribos pagal parengtą tam tikros teritorijos žemės konsolidacijos projektą, siekiant sustambinti žemės sklypus, suformuoti racionalias ūkių žemėvaldas ir pagerinti jų struktūrą, sukurti reikiamą kaimo infrastruktūrą ir įgyvendinti kitus žemės ūkio ir kaimo plėtros bei aplinkos apsaugos politikos tikslus ir uždavinius.
Žemės konsolidacija yra kelerius metus trunkantis procesas, kuris ir kainuoja nemažai. Nors daugelyje Europos valstybių prie šio proceso finansavimo prisideda ir patys ūkininkai bei kiti žemės savininkai, tačiau suprantama, kad Lietuvos ūkininkams tai būtų nepakeliama našta. Todėl planuojama, kad šis procesas mūsų šalyje bus finansuojamas Europos Sąjungos ir mūsų valstybės lėšomis. Tikimasi, kad praktiškai susipažinę su pirmaisiais žemės konsolidacijos projektais, žemės savininkai ir vietinės valdžios institucijos pajus šio proceso ekonominę naudą ir pageidaus, kad kuo daugiau tokių projektų vyktų jų vietovėse, tačiau dėl to visų pirma turi būti kuo greičiau užbaigtas piliečių nuosavybės teisių atkūrimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-12
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis64.86 KB
Autoriuskablys
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBunevičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes konsolidacijos projektu reiksme siandien [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Bunevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą