Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybių įsipareigojimai užkertant kelią ir persekiojant už tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus

Valstybių įsipareigojimai užkertant kelią ir persekiojant už tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Valstybių įsipareigojimai dėl tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų. Atsakomybė už tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje dažnai kyla įvairūs konfliktai ir ne visada pavyksta juos išspręsti diplomatinėmis ar kitomis taikiomis priemonėmis. Kilus karams ir kitoms krizinėms situacijoms daugiausiai ir skaudžiausiai nukenčia žmonės. Kiekvienas naujas karas, kiekvienos naujos karinės technikos ar technologijos išradimas didina ne tik priešo gyvosios jėgos ir technikos naikinimo veiksmingumą, bet taip pat didina sužeistų skaičių, civilių gyventojų kančių mastą. Karas dažnai naudojamas ir kaip teroro priemonė, atakos objektais pasirenkant civilius asmenis, sukeliant baimę nugalėtojo atžvilgiu ir taip sunkinant pasipriešinimą. Tad karo atvejais potencialiame dideliame pavojuje atsiduria daug žmonių: tai ir civiliai, ir sužeistieji, ir kt.
Valstybių įsipareigojimai, kylantys iš tarptautinės humanitarinės teisės, yra svarbi kiekvienos valstybės tarptautinių įsipareigojimų dalis. Šie įsipareigojimai yra specialiai skirti apsaugoti tarptautinio ar netarptautinio pobūdžio ginkluotų konfliktų aukas ir humanitariniais tikslais riboja karo vedimo metodus ir priemones.
Taigi pirmiausia tarptautinė humanitarinė teisė siekia reguliuoti karo aukų apsaugą bei kariaujančiųjų šalių veiksmus karo metu taip, kad kuo mažiau nukentėtų tiesiogiai karo veiksmuose nedalyvaujantys arba nebegalintys dalyvauti subjektai karo teisėje.
Šio rašto darbo tikslas – išnagrinėti valstybių įsipareigojimus užkertant kelią ir persekiojant už humanitarinės teisės pažeidimus.
Tarptautiniai įsipareigojimai, kylantys iš tarptautinės humanitarinės teisės, yra svarbi kiekvienos valstybės tarptautinių įsipareigojimų dalis. Šie įsipareigojimai yra specialiai skirti apsaugoti tarptautinio ar netarptautinio pobūdžio ginkluotų konfliktų aukas ir humanitariniais tikslais riboja karo vedimo metodus ir priemones. Tarptautinės humanitarinės teisės principus ir normas nustato tarptautinės sutartys ir papročiai.
Efektyviam tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimui būtinos institucijos, kurios sugebėtų imtis reikalingų įgyvendinimo priemonių. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad tam turėtų būti sukurtos specialios valstybės institucijos. Tarptautinė humanitarinė teisė gali būti įgyvendinta per esamą nacionalinį tarptautinės teisės įgyvendinimo mechanizmą su sąlyga, kad šis mechanizmas yra pakankamai pritaikytas įgyvendinti specifines tarptautinės humanitarinės teisės normas. Todėl gali prireikti įkurti nacionalines komisijas, komitetus ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.33 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKatuoka
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybiu isipareigojimai uzkertant kelia ir persekiojant uz tarptautines humanitarines teises pazeidimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Katuoka
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą