Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tautinių mažumų teisių reguliavimas tarptautinėje teisėje ir jų įgyvendinimas Lietuvoje

Tautinių mažumų teisių reguliavimas tarptautinėje teisėje ir jų įgyvendinimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tautinių mažumų teisių reguliavimas tarptautinėje teisėje. Tautinių mažumų teisių reguliavimo įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Kiekvienoje teisinėje valstybėje dėmesys koncentruojamas į tolerancijos visuomenėje užtikrinimą ir žmogaus teisių garantijas. Tautinių mažumų problema yra ne jų gausa, o valstybių požiūris į jas . Be to, tautinių mažumų padėtis vienoje ar kitoje šalyje yra svarbus rodiklis, parodantis demokratijos, kultūros lygį . Tautinių mažumų padėtis, kaip ir žmogaus teisės, nėra tik atskiros šalies vidaus reikalas. Tai yra ir tarptautinės bendrijos, tarptautinių organizacijų rūpestis . Europos Sąjunga, ruošdamasi priimti naujas nares - valstybes, atidžiai stebi ir tautinių mažumų padėtį tose šalyse. Narystės Europos Sąjungoje aktyviai siekia ir Lietuva. Todėl svarbu garantuoti tautinių mažumų teises, tenkinti jų teisėtus poreikius ir interesus.
Tautinių mažumų egzistavimas Europoje yra glaudžiai susijęs su šio kontinento politine ir ekonomine istorija, kai kurių jos valstybių sienų kaita, valstybių atsiradimu ir išnykimu, tam tikrų teritorijų okupacija, aneksija ir cesija, kolonizacija ir įvairių migracijų, iš jų ir ekonominių, procesais ir t.t. Šių grupių ypatinga politinė reikšmė Europoje yra nulemta to, kad istorijos bėgyje jos pernelyg dažnai tapdavo persekiojimų, eksterminacijos, ginkluotų konfliktų ir karų, ne tik konkrečių valstybių, bet ir viso regiono mastu, priežastimi . Teigiama, kad tautinių mažumų genezės reikia ieškoti remiantis faktu, kad labai retai galima kalbėti apie teritorijos, politinės valdžios, tautos ir kultūros sutapimą.
Tautinių mažumų problema tampa vis aktualesnė ne tik žengiančioms pirmuosius demokratijos žingsnius valstybėms, bet ir senas demokratijos tradicijas turinčiai Europai. Žvelgdami į praeitį, "...kad ir kaip bebūtų gaila, ir į dabartį, rasime nemaža pavyzdžių, rodančių, jog tautinės mažumos ir etninės grupės dar yra persekiojamos, diskriminuojamos ar netgi patiria genocidą". Aktyvus mokslinės visuomenės dalyvavimas analizuojant tautinių mažumų sampratą, tautinių mažumų dalyvavimą tiek tarptautiniu mastu, tiek Lietuvos politiniame gyvenime, visuomenės požiūrį į tautinių mažumų integravimąsi, jų dalyvavimą šalies vidaus politikoje, byloja apie problemos, t.y. tautinių mažumų teisių reguliavimą tarptautiniu ir Lietuvos mastu, aktualumą šiandien.
Tautinių mažumų teisių problema prasideda jau nuo jos apibrėžimo . Skirtingose valstybėse tautinė mažuma gali būti suprantama įvairiai, ir skirtingų valstybių įstatymai gali labai skirtingai reguliuoti atskirų gyventojų grupių savitumo apsaugą – arba suteikiant plačias tokio savitumo apsaugos garantijas, arba, priešingai – kartais net ignoruojant šiuos savitumus. Per pastaruosius keliasdešimt metų etniniai konfliktai buvo pagrindinės karų ir tarptautinių krizių priežastys. Kad išvengtume šių konfliktų, būtina kuo atsakingiau rūpintis etninių mažumų reikalais. Tam būtina efektyvi, kryptinga ir atsakinga valstybinė politika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.76 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKatuoka
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tautiniu mazumu teisiu reguliavimas tarptautineje teiseje ir ju igyvendinimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Katuoka
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą