Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatija (2)

Diplomatija (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Diplomatinių ir konsulinių imunitetų bei privilegijų samprata. Diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos imunitetai ir privilegijos. Diplomatų ir konsulinių pareigūnų bei jų šeimos narių imunitetai ir privilegijos. Kitų diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos darbuotojų imunitetai ir privilegijos. Diplomatinių bei konsulinių imunitetų ir privilegijų galiojimo pradžia ir pasibaigimas. Išvados.

Ištrauka

Diplomatinė teisė atsirado ir vystėsi visų pirma kaip pasiuntinių teisė, tai yra kaip visuma normų, nustatančių pasiuntinio statusą. Tik XX a. pradžioje prasidėjo pasiuntinių teisės virtimas į diplomatinę teisę - į vis labiau visus valstybių oficialius santykius reguliuojančių normų visumą.
Istoriškai konsuliniai santykiai vystėsi kaip santykiai susiję su tarptautine prekyba. Konsulai ilga laiką buvo laikomi kaip išrinkti ar paskirti valstybės pareigūnai, kurie turėjo suteikti pagalbą ir konsultacijas savo pirkliams svetimoje teritorijoje.
Besikuriant valstybėms pradėjo formuotis papročiai, kurie ir lėmė privilegijuotą diplomatų ir konsulų padėtį visuomenėje, jų padėties išskirtinumą. Šis iškirtinumas skatina tarptautinių santykių dalyvių - valstybių draugiškų santykių plėtrą nepriklausomai jų konstitucinės ir socialinės sistemos skirtumų.
Diplomatiniai ir konsuliniai imunitetai bei privilegijos suteikiami ne atskirų asmenų poreikiams tenkinti, bet siekiant užtikrinti kad diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos galėtų tinkamai vykdyti savo funkcijas. Atstovaujant valstybę, veiksmingas funkcijų vykdymas galimas tik visiškai nepatiriant priimančios valstybės nei teisinio, nei moralinio, nei fizinio spaudimo.
Šiais laikais konsulinė teisė betarpiškai susijusi su diplomatine teise, nes konsuliniai santykiai daugeliu atvejų yra diplomatinių santykių sudedamoji dalis . Todėl siekdamas išnagrinėti šią temą detaliau panagrinėsiu diplomatinių imunitetų ir privilegijų sampratą ir jų taikymą atskirų kategorijų diplomatinės atstovybės darbuotojams, bei pabandysiu atriboti konsulinius imunitetus bei privilegijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.23 KB
Autoriusuogiene11
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVareikis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vareikis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą