Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Neutralios valstybės tarptautinio teisinio statuso ypatumai

Neutralios valstybės tarptautinio teisinio statuso ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: šio kursinio darbo tikslas - apžvelgti neutralias valstybes, karinio neutraliteto kaip tarptautinės humanitarinės teisės instituto sampratą, karinio neutraliteto rūšis, o taip pat kare dalyvaujančių bei nekariaujančių valstybių teisinį statusą. Neutralios valstybės. Neutralių valstybių teisės ir pareigos. Kitų valstybių teisės ir pareigos neutralių valstybių atžvilgiu. Karinio neutraliteto samprata. Karinio neutraliteto rūšys. Kariaujančių ir nekariaujančių valstybių teisinis statusas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės neutraliteto teisinį pagrindą gali sudaryti arba jos tarptautinė sutartis su kitomis valstybėmis, arba jos vidaus teisės aktas, dažniausiai – konstitucija. Tarptautine sutartimi, pavyzdžiui, gali būti garantuojama šios valstybės nepriklausomybė ir teritorinis vientisumas iš vienos pusės, ir jos neutralitetas, tai yra įsipareigojimas nestoti į karines sąjungas ir nesiimti jokių veiksmų, įtraukiančių ją į karą, iš kitos. Neutrali valstybė neleidžia steigti savo teritorijoje užsienio karinių bazių, pati nesteigia jų užsienyje, neleidžia užsienio karinio tranzito per savo teritoriją.
Tikslas: šio kursinio darbo tikslas - apžvelgti neutralias valstybes, karinio neutraliteto kaip tarptautinės humanitarinės teisės instituto sampratą, karinio neutraliteto rūšis, o taip pat kare dalyvaujančių bei nekariaujančių valstybių teisinį statusą.
Uždaviniai: neutralios valstybės, neutralių valstybių teisės ir pareigos, kitų valstybių teisės ir pareigos neutralių valstybių atžvilgiu, karinio neutraliteto samprata, karinio neutraliteto rūšys, kariaujančių ir nekariaujančių valstybių teisinis statusas.
Metodas: rašant šį kursinį darbą buvo naudojamos knygos, bei įvairūs moksliniai straipsniai.


Valstybės neutralitetas jokiu būdu neapriboja jos suvereniteto, nes neutralitetas nusttaomas savanoriškai ir jo galima atsisakyti.
Neitrali valstybė, kaip ir betkuri kita valstybė, turi neatimamą savigynos teisę. Be to, iškilus ginkluoto užpuolimo grėsmei ar užpuolimui prasidėjus, neutrali valstybė gali sudaryti laikinas karines sqjungas ir vykdyti kolektyvinę savigyną pagal Jungtinių Tautų Įstatų 51 straipsnį.
Reikia skirti neautralitetą ir teritorijos neutralizavimą, kai tam tikra teritorija demilitarizuojama, atsisakant nuo karinių bazių ar ginklų aplamai dislokavmo joje.
Neutralitetas, nustatytas vidaus teisės aktu, yra politinio, o ne traptautinio teisinio pobūdžio neutralitetas. Kitos valstybės neturi jokių įsipareigojimų tokios valstybės neutraliteto atžvilgiu. Išimtis yra klasikinis neutralitetas kare, kai valstybė skelbia, jog nedalyvauja kare, neremia jokios kariaujančios šalies, ir nuosekliai laikosi šios pozicijos. Tokia valstybė išlaiko teisę prekiauti su kariaujančiomis šalimis, tačiau negali joms tiekti medžiagų ir produktų, skirtų karui vesti ar kariniam potencialui didinti. Neretai kariaujančios šalys nusttao karo kontrabandos, t.y. tokių medžiagų ar produktų sąrašą. Šios šalys turi teisę kontroliuoti neutralių valstybių laivus ir nusavinti karo kontrabandos krovinį. Kariaujanti šalis gali skelbti kitos kariaujančios šalies krantų blokkadą (su sąlyga, kad ji gali ją veiksmingai vykdyti) ir nepraleisti į blokados zoną neautralių šalių laivų. Vidaus teisės aktu kariaujanti šalis gali nustatyti taip vadinamų "priešo valstybių", tai yra oriešą remiančių valstybių sąrašą, ir imtis nekarinių sankcijų tokių valstybių atžvilgiu. Tačiau tokios sankcijos draudžiamos vykdyti prieš nuolat neutralias valstybes. Aukščiau minėtos normos yra bendrosios tarptautinės teisės dalis. Jų taikymas po to, kai šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje įsitvirtino karinės jėgos ir grasinimo karine jėga draudimas, tapo problematiškas. Vargu ar įvykdžiusi agresiją valstybė turi teisę imtis veiksmų prieš valstybes, remiančias nekarine jėga agresijos auką net tada, kai jos nesilaiko neutraliteto kare. Jungtinių Tautų sankcijos prieš Iraką ir Serbiją XX a. Paskutiniajame dešimtmetyje parodė aiškią tendenciją spręsti šiuos klausimus Saugumo Tarnyboje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-20
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis28.79 KB
Autoriusmicccce
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Tamašauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neutralios valstybes tarptautinio teisinio statuso ypatumai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Tamašauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą