Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Gaisraviečių apžiūra

Gaisraviečių apžiūra

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Padegimų ir priešgaisrinių saugumo taisyklių nusikalstamų pažeidimų tyrimas. Pirminiai tardymo veiksmai. Įvykio vietos apžiūra. Įvykį mačiusių asmenų ir nukentėjusiųjų apklausa. Gaisrų techninė ekspertizė. Nusikalstamų veikų, susijusių su sprogimais, versijos ir tyrimo ypatumai. Tolesnis bylos tyrimas. Liudytojų apklausa. Dokumentų apžiūra ir poėmis. Teismo ekspertizės. Kaltinamojo apklausa. Išvados.

Ištrauka

Gaisras – tai nekontroliuojamas degimas. Jis labai greitas. Per 30 sekundžių gaisro židinys gali pradėti plėstis, uždegti šalia esančius degius daiktus ir tapti nekontroliuojamas, o dar po poros minučių jau kelti pavojų gyvybei. Per 10-15 minučių gaisras jau gali apimti visą namą.
Kad ugnis galėtų degti, reikalingas užsidegimo šaltinis, degi medžiaga ir deguonis. Jei bent vienos iš šių sudedamųjų dalių nebus – degimas nutrūks. Tačiau ugnis – dar ne gaisras. Ugnis, linksmai spragsinti krosnyje ar židinyje, nekelia pavojaus, nes yra kontroliuojama.
Įprastomis sąlygomis ore yra apie 21 proc. deguonies. Tai pakankamas kiekis degimui palaikyti, o skersvėjis ar vėjo gūsis ugnį įpučia dar didesnę. Galima tai patikrinti. Pavyzdžiui, kuriant laužą ar krosnį papūsti į rusenančią liepsną - ugnis plykstelės. Dėl šios priežasties skersvėjis patalpose gali pridaryti daug nemalonumų, o miškas, pučiant stipriam vėjui, gali sudegti net nuo mažiausios liepsnelės ar kibirkštėlės. Kai deguonies koncentracija ore sumažėja iki 14-15 proc., ugnis užgęsta.
Gaisras nekils, jeigu trūks nors vienos iš šių trijų sudedamųjų dalių, t. y. be karščio neužsidegs, be kuro nebus kam degti, be oro ugnis "uždus".
Kiekvienais metais Lietuvoje kyla daugiau kaip 15 tūkstančių gaisrų. Juose žūva per 200 žmonių, dar tiek pat patiria traumas. Kiekvienais metais gaisruose žūsta vaikai. Dažniausiai gaisruose, kuriuos patys ir sukėlė, todėl labai svarbu kuo anksčiau vaikus pradėti mokyti, kaip elgtis su ugnimi.
Tikslas: gaisraviečių apžiūra ir tyrimo metodika.
Uždaviniai: padegimų ir priešgaisrinių saugumo taisyklių nusikalstamų pažeidimų tyrimas; pirminiai tardymo veiksmai; tolesnis bylos tyrimas.
Metodas: rašant šį darbą buvo naudojama literatūra susijusi su tema. Naudotos literatūros sąrašas pateiktas darbo pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.94 KB
Autoriusmicccce
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Bučiūnas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gaisravieciu apziura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • G. Bučiūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą