Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Transporto priemonių vagysčių tyrimo metodika

Transporto priemonių vagysčių tyrimo metodika

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vagystė ir jos padarymo būdai. Padarytos vagystės veikos tyrimas. Transporto priemonių vagystės Lietuvoje. Transporto priemonių vagysčių atoslūgis, reikšmė ir pasekmės. Automobilių vagystė baigtumo nustatymas. Išvados.

Ištrauka

Svetimo turto grobimas laikomas baigtu nuo to momento, kai svetimas turtas užvaldytas ir kaltininkai turi galimybę juo naudotis ar disponuoti. Taip šį klausimą išaiškino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senatas 1998 m. gruodžio 22 d. nutarimo " Dėl teismų praktikos sukčiavimo ir turto pasisavinimo arba iššvaistymo baudžiamosiose bylose. Transporto priemonės vagystė laikoma baigta, kai kaltininkai svetima transporto priemone pajudėjo ar išvažiavo iš saugomos ar kitos uždaros teritorijos. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegijos 2001 m. lapkričio 13 d. nutartis, priimta E. B. baudžiamojoje byloje, bylos Nr. 2K-861/2001 teigia, kad nuvažiavimas svetima transporto priemone be savininko žinios ir jo palikimas savininkui nežinomoje vietoje pagrįstai kvalifikuotas kaip transporto priemonės vagystė.
Darbo tikslas – išaiškinti vagystės sąvoka ir rūšis, transporto priemonių vagysčių tyrimo metodiką, reikšmę ir pasekmes.
Darbo uždaviniai – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų praktika.
Darbo metodas - rašant šį darbą buvo naudota su tema susijusi literatūra ir Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas. Naudotos literatūros sąrašas yra darbo pabaigoje.
Lietuvos baudžiamosios tesės doktrinoje visuotinai pripažįstama, kad vagystės sudėtis yra materialioji. Vagystė – slaptas arba atviras svetimo turto pagrobimas. Šiuo atveju žodis "pagrobimas" nurodo ir veiklą, ir padarinius. Turtas turi būti pagrobtas, o tuo padaroma žala nuosavybės santykiams, kadangi vagystė laikoma baigta, kai svetimas turtas pagrobtas.
Tas, kas pagrobė svetimą turtą baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, saugyklą ar saugomą teritoriją, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų. Tas, kas pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Už numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.94 KB
Autoriusmicccce
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Gediminas Bučiūnas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto priemoniu vagysciu tyrimo metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Gediminas Bučiūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą