Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pramoninio dizaino teisinė apsauga

Pramoninio dizaino teisinė apsauga

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pramoninio dizaino sąvoka. Pramoninio dizaino registracija. Pramoninio dizaino registracijos pripažinimas negaliojančia ir jos panaikinimas. Ginčų nagrinėjimas ir teisių gynimas. Dizaino naujumo sąvoka. Pramoninio dizaino apsauga Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Išvados.

Ištrauka

Žmonėms būdinga tai, kad jie nuolat siekia grožio, stengiasi tikrovę atspindėti savo sąmonėje meniniais vaizdais. Tai menas. Kadangi tikrovė labai įvairi, tai ir būdai jai atspindėti labai įvairūs, įvairios ir meno rūšys bei žanrai – architektūra, grožinė literatūra, muzika, skulptūra, vaidyba, tapyba, taikomoji dailė. Visuomenės poreikiai skatina ir meninę kūrybą, susijusią su įvairiais vartojimo reikmenimis, mašinomis, įrengimais, aparatais, transporto priemonėmis. Jau seniai buvo pastebėta, kad didesnę paklausą turi tie pramonės gaminiai, kurių gražesnė išorė, kurie yra madingesni. Vadinasi, pramonės gaminių, konkurencingumas labai priklauso ne tik nuo šių gaminių savybių, bet ir nuo jų išvaizdos, estetinių bei meninių ypatybių. Taigi vienas svarbiausių gamybinių kokybės rodiklių yra tai, kiek jo išorė atitinka techninės estetikos ir ergonomikos reikalavimus. To siekiama gaminį meniškai konstruojant.
Didėjant gaminių konkurencingumui dėl išvaizdos, jau seniai reikėjo specialių teisės normų jai apsaugoti, nes nesąžiningi konkurentai ją kopijuodavo. Įvairių valstybių teisės normos meninį bei konstrukcinį gaminio sprendimą pavertė preke, kaip ir techninį sprendimą. Gaminio išorės vaizdas buvo pradėtas vadinti pramonės pavyzdžiu, kai kur pramonės modeliu, pramonės dizainu, ir pradėtas teisiškai saugoti, taip pat kaip išradimas, kaip naudingasis modelis, kaip prekės ženklas. Jis tapo vienu iš pramonės nuosavybės objektų. Jo kūrėjams arba jų teisių perėmėjams buvo pradėtos teikti monopolinės komercinio naudojimo teisės bei išduoti teisiniai apsaugos dokumentai, t.y. patentai, liudijimai. Šiuo metu pramonės dizainas teisiškai saugomas daugiau kaip 70 valstybių. 1925 m. buvo pasirašyta Hagos sutartis dėl tarptautinės pramonės dizaino registracijos, t.y. dėl teisinės apsaugos.
Todėl šiame darbe visų pirma bandysiu atskleisti paties pramoninio dizaino sąvoka. Taip pat supažindinti su pramoninio dizaino registracijos reikalavimais ir ginčų nagrinėjimo tvarka, remiantis įvairiais teisės aktais ir literatūra bei su pramoninio dizaino savininko teisėmis. Taip pat palyginsiu pramoninio dizaino teisinę apsaugą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-22
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.05 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasMikaliūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramoninio dizaino teisine apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Mikaliūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą