Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Kas yra teisinė valstybė?

Kas yra teisinė valstybė?

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybės kilmė. Teisės kilmė. Teismai. Teisinė valstybė. Du teisinės valstybės modeliai: formalusis ir turiningasis. Nepriklausomos valstybės principas. Teisinės valstybės principas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės ir teisės teorijos dalykas yra valstybės ir teisės atsiradimas ir raida, valstybės ir teisės esmė, turinys, formos ir funkcijos. Valstybė ir teisė yra skirtingi visuomenės reiškiniai, bet visai jų atskirti jų negalima, nes negali būti valstybės be teisės. Jos yra labai glaudžiai susijusios istoriškai.
Valstybė ir teisė turi skirtingą struktūrą ir sudaro tam tikrą tarpusavyje susijusių įvairiapusių valstybinių ir teisinių reiškinių socialinę sistemą.
Mano darbo tikslai yra : apibūdinti kas yra teisinė valstybė? Kokia yra jų kilmė, raida, valstybės teismų sistema, teisinė valstybė yra labai plati reikšmė. Bei darbo apibendrinimas.
Šiuolaikinė valstybė – tai viešoji žmonių bendrija, kuri yra įsikūrusi tiksliai apibrėžtoje teritorijoje, turi savo įteisintą viešąją valdžią, yra nepriklausoma ir pripažįstama kitų suverenių valstybių.
Valstybė egzistuoja neamžinai. Ilgą laiką – tūkstantmečius – žmonės gyvavo natūralioje aplinkoje. Žmogui atsiskirti nuo gamtos padėjo ilgaamžė kasdienė jo veikla. Visuomenės raidoje tobulėjant gamybos priemonėms, žmonės pradėjo daugiau gaminti, negu galėjo suvartoti. Pamažu atsirado ir plėtėsi visuomeninis darbo pasidalijimas, kartu ir
pagamintų produktų mainai. Gamybai tobulėjant išauga kai kurių individų galimybės, leidžiančios jiems atsiskirti nuo bendruomenės, įgyti savarankiškumą. Visuomenė skyla į skirtingų interesų socialines grupes. Šių skirtingų socialinių grupių interesus sutaikyti pasidarė neįmanoma ir gimininių bendruomenių santvarka nebegalėjo toliau egzistuoti. Darosi būtina reguliuoti grupių tarpusavio bei visos visuomenės bendruosius interesus, formuoti specialų mechanizmą, kuris vėliau. tampa valstybe.
Šiuolaikinės valstybės atsiradimą skatino viduramžiais sustiprėjusi prekybos ir pramonės raida. Iškilo poreikis kam nors aktyviau imtis tvarkyti bendruosius visuomeninius reikalus, o to negalėjo padaryti privatūs verslininkai. Tokia visuomenės bendrųjų reikalų tvarkymo organizacija su stipria valdžia, sugebančia visiškai kontroliuoti gana didelę teritoriją ir joje gyvenančius žmones, ir buvo valstybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.69 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPūraitė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kas yra teisine valstybe [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras / 3 Klasė/kursas
  • Pūraitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą