Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisė (79)

Teisė (79)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Konstitucinių teisinių santykių sąvoka ir struktūra, klasifikavimo kriterijai, atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Ieškinio senaties sąvoka, rūšys ir funkcijos. Baudžiamosios teisės objektas, sistema, uždaviniai, principai ir funkcijos. Viešojo pirkimo — pardavimo sutartis, jos ypatumai. Sutarties sąvoka, šalys, dalykas, forma, šalių teisės ir pareigos, sutarties pasibaigimo pagrindai, šalių atsakomybė. Paruošti minėtos sutarties pavyzdį. Pirkimo — pardavimo sutartis. Išvados.

Ištrauka

Konstitucinė teisė svarbiausiąja teisės šaka laikoma, todėl, kad jos normos įtvirtina valstybės politinius, socialinius, ekonominius ir administracinės teritorinės santvarkos pagrindus, valstybinės valdžios institucijų organizavimo principus ir funkcionavimo tvarką, valstybinės valdžios įgyvendinimo mechanizmą, teisinę piliečių padėtį ir santykius tarp valstybės, visuomenės ir piliečių.
Konstitucinės teisės normos reguliuoja ypač svarbius visuomeninius santykius, atskleidžiančius:
1. valstybinės santvarkos ir politikos pagrindus, ūkio sistemą, socialinę struktūrą, valstybės pastangas toliau plėtoti demokratiją;
2. žmogaus, visuomenės ir valstybės santykių pobūdį, piliečių konstitucines teises, laisves, pareigas ir garantijas;
3. valstybės organų ir institucijų (įstatymų leidžiamųjų, vykdomųjų, teismo) sudarymo tvarką, jų veiklos principus, tarpusavio santykius.
Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos – tai valstybės nustatytos, suteiktos ir garantuotos Konstitucijoje, įtvirtintos kiekvieno asmens galimybės veikti ir kartu pareigos veikti.
Pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės įtvirtintos 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Paprastai skiriama tokia žmogaus teisių ir laisvių klasifikacija:
1. asmeninės teisės;
2. socialinės – ekonominės, kultūrinės teisės;
3. politinės (pilietinės) teisės;
4. žmogaus ir piliečio pareigos.
Asmeninės teisės – tai prigimtinės kiekvieno žmogaus teisės, atsiradusios nuo jo gimimo. Tai teisė į gyvybę, į laisvę, asmens neliečiamumą, nuosavybės neliečiamumą, teisė turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, minties, tikėjimo, sąžinės laisvė, teisė laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje ir kt.
Socialinės – ekonominės, kultūrinės teisės – tai žmogaus konstitucinių teisių, suteikiančių jam teisinę galimybę pretenduoti gauti iš valstybės, esant tam tikroms sąlygoms, atitinkamų gėrybių socialinėje ir ekonominėje sferoje, visuma. Tai teisė laisvai pasirinkti darbą bei verslą, teisė turėti tinkamas darbo sąlygas, tinkamą apmokėjimą už darbą, teisė į socialinę apsaugą, teisė į nemokamą sveikatos priežiūrą, teisė į poilsį ir kasmetines atostogas, teisė laisvai jungtis į profsąjungas, teisė gauti senatvės ir invalidumo pensijas, teisė į mokslą ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.61 KB
AutoriusArūnas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasG. Puodžiukas
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise (79) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 1 Klasė/kursas
  • G. Puodžiukas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą