Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Romanų-germanų teisinė sistema

Romanų-germanų teisinė sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Teisinės sistemos samprata. Skirstymas į teisines sistemas. Teisinių sistemų klasifikacija. Romanų-germanų teisinės sistemos istorija. Romanų-germanų teisėkūra. Romanų-germanų teisininkai. Romanų-germanų teisės šeima. Prancūzijos teisė. Vokietijos teisė. Austrijos teisė. Šveicarijos teisė. Išvados.

Ištrauka

Teisinės sistemos nesusiformavo per vienerius metus. Tai truko ilgą laiko trapą. Pradžioje visuose kraštuose buvo daugiau ar mažiau vadovaujamasi paprotine teise ar ją diktuojančia religija. Pačios pirmosios civilizacijos – Mesopotamija, Senovės Kinija – puikiausi tai įrodo.
Formuojantis ir vystantis valstybėms, skirtingose vietose ėmė formuotis kiek skirtingos teisės tradicijos. Vienos valstybės liko prie paprotinės teisės, savo gyvenime besivadovaudamos vertybėmis, kurių nediferenciavo – žmonės vienodai laikėsi tiek moralinių, tiek religinių, tiek teisinių normų. Bausmė už jų nesilaikymą irgi buvo vienoda – visuotinis pasmerkimas. Labiau ekonomiškai ir politiškai išsivysčiusiose valstybėse, kurios dabar priskiriamos vakarų teisės tradicijai, – kontinentinėje Europoje, Anglijoje – teisės normų reguliuojama sritis buvo aiškiai atribota ir jų vykdymas užtikrintas valstybės prievarta.
Kuo toliau, tuo daugiau atsirado įvairių teisės tradicijų porūšių – bendroji, civilinės ir kitos teisės sistemos, turinčios daug specifinių bruožų ypač teisėkūros ir teisės taikymo procese. Kad galėtumėme konkrečią valstybę priskirti prie tam tikros teisės sistemos – reikia jas išnagrinėti.
Ši tema aktuali ir dabartinėje visuomenėje. Stiprėjantys ekonominiai, politiniai ir socialiniai ryšiai tarp valstybių skatina jas dar kartą peržvelgti savo nacionalines teisės sistemas ir stengtis jas suderinti su kaimyninėmis valstybėmis taip užtikrinant efektyvesnį bendradarbiavimą.
Panagrinėsime romanų- germanų teisės sistemą. Šioje analizėje remsimės keturiais pagrindiniais kriterijais: istorija, kuria bus parodyta teisės sistemos evoliucija nuo atsiradimo iki dabartinių laikų; teisėkūros procesu, kuriame geriausiai atsispindi kokiam valstybės valdymo organui yra patikėta teisės kūrimo funkcija; teisinėms institucijoms, kurios savo veikloje taiko teisę, bei pačių teisininkų veiklai, atskirų profesijų įtaką ir vietą teisinėje veikloje.
Teisinė sistema siaurąja prasme – tai tam tikros valstybės teisę apibūdinanti sistema, čia kalbama apie nacionalinę teisinę sistemą. Pasak E. Kūrio, teisinė sistema gali būta laikoma nacionaline ne todėl, kad įstatymų leidėjas yra formaliai nepriklausomas nuo kitos valstybės įstatymų leidėjų, bet todėl, kad jis formuoja autentišką savo visuomenės teisę, nulemtą šios visuomenės gyvenimo būdo, jos tautinio charakterio, istorijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis34.34 KB
AutoriusJogailė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdr. D. Sauliūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Romanu germanu teisine sistema [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • dr. D. Sauliūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą