Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų galiojimas teritorijos, laiko ir asmens atžvilgiu

Teisės normų galiojimas teritorijos, laiko ir asmens atžvilgiu

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Įstatymų ir kitų teisės normų aktų galiojimas laike. Įstatymų ir kitų teisės normų aktų atgalinis galiojimas. Įstatymų ir kitų teisės normų aktų galiojimas teritorijoje. Įstatymų ir kitų teisės normų aktų galiojimas asmenims. Išvados.

Ištrauka

Norint teisingai pritaikyti teisinį norminį aktą, būtina nustatyti, ar šis teisės normos aktas galioja jo taikymo momentu (galiojimas laiko atžvilgiu), ar taikomas norminis aktas galioja šioje teritorijoje (galiojimas erdvės atžvilgiu) ir ar šis norminis aktas taikytinas reguliuojamojo visuomeninio santykio subjektams: fiziniams ir juridiniams asmenims (galiojimas asmenų atžvilgiu).
Visą dėmesį savo darbe sutelksiu į tris temas:
įstatymų ir kitų teisės norminių aktų galiojimą laike;
įstatymų ir kitų teisės normų aktų galiojimą teritorijoje;
įstatymų ir kitų teisės normos aktų galiojimą asmenims;
Nagrinėdama įstatymų galiojimą laike, paliesiu tuo pačiu ir jų atgalinį galiojimą.
Mano nuomone, ši teisės darbo tema yra pakankamai konkreti ir reikalaujanti tikslių žinių ir faktų. Todėl aš remsiuosi tokių autorių kaip S.Vansevičius, V.Vadapalas, B.H.Chropaniuk darbais, taip pat įvairiais įstatymais ("LR Prezidento rinkimų įstatymu", "LR Teismų įstatymu", "Dėl LR įstatymu bei kitų teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarkos" ir t.t.) bei Lietuvos Respublikos baudžiamuoju, baudžiamojo proceso ir administracinės teisės pažeidimų kodeksais. Žinoma, nederėtų pamiršti ir pagrindinio dokumento, t.y. Lietuvos Respublikos Konstitucijos.
Įstatymai (norminiai aktai ) pradeda veikti (įgauną juridinę galią) reiškia, kad nuo šio momento jais privalu vadovautis bei juos vykdyti. Dėl to teisėkūroje ypatingą reikšmę turi įstatymų (norminių aktų) įsigaliojimo nustatymas. Kartais pasitaiko nesutapimų tarp įstatymo (norminio akto) priėmimo momento (juridinės galios suteikimo) ir jo galiojimo pradžios. Yra būtina teisės subjektams suteikti galimybę susipažinti su naujo norminio akto turiniu ir nustatyti elgesio ribas, kai bus realizuojamas naujas įstatymas (norminis aktas).
Išskiriami apibrėžto ir neapibrėžto laiko tarpo galiojimo aktai. Prie pirmos grupės priskiriami aktai, kuriuose nustatytas galiojimo laikas arba jis numatomas pačiame akto turinyje. Prie antros grupės priskiriami aktai, kuriuose galiojimo laikas nėra numatytas, t.y. aktas turi juridinę galią ir galios tol, kol nebus panaikintas.
Prieš pradedant kalbėti apie teisės normos akto galiojimą laike, derėtų pasakyti, kad galiojimo laikas – tai laiko tarpas nuo akto įsigaliojimo arba veikimo pradžios iki jo veikimo pabaigos. Galiojimo pradžia laikoma data, nuo kurios galima naudotis teisės akte suformuluotomis teisės normomis (elgesio taisyklėmis), jų laikytis ir jas vykdyti.
Galiojimo pradžia gali būti suprantama kaip teisės normos veikimas nuo:
1. Akto priėmimo momento.
2. Patvirtinimo dienos. Įstaigų, įmonių teisės norminiai aktai pradeda galioti nuo to momento, kai juos patvirtina įmonės, įstaigos vadovas.
3. Akto paskelbimo dienos.
4. Sekančios dienos po paskelbimo "Valstybės žiniose".
5. Datos nurodytos pačiame akte.
6. Tam tikrų aplinkybių atsiradimo – avarijos, katastrofos, gaivalinės nelaimės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.09 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStankus
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu galiojimas teritorijos laiko ir asmens atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stankus
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą