Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Įtarimą keliančių subjektų išskyrimas (profiliavimas, rizikos analizė) prieš asmens pasienio patikrinimą

Įtarimą keliančių subjektų išskyrimas (profiliavimas, rizikos analizė) prieš asmens pasienio patikrinimą

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Darbo planas. Įvadas. Rizikos vertinimo pasienio tikrinimo metu metodika. Rizikos nustatymui trukdančios sąlygos. Nuo ko prasideda asmenų profiliavimas? Neverbalinių gestų kilmė. Neverbalinių gestų ženklai, žmogui meluojant. Klaidos analizuojant kūno kalbą. Rizikos veiksnių sąrašo sudarymo ir tvarkymo taisyklės. Rizikos požymiai bei jų vertinimas. Rizikos požymių vertinimo ypatumai. Bendradarbiavimas. Narkotikai ir pinigų plovimas. Migracija. Rizikos požymių nustatymas pagal asmens įvaizdį (profilį). Asmens įvaizdį (profilį) apibūdina šie rodikliai. Asmens vizualaus apibūdinimo rodikliai. Asmens išvaizda. Vežami daiktai, bagažo rūšis, kiekis ir asortimentas, valiutos rūšis ir kiekis. Automobilis ar kita transporto priemonė, kuria vyksta asmuo, joje gabenami daiktai. Kartu vykstančių kitų asmenų įvaizdis (profilis). Pagrindiniai teisingo integruoto sienos saugumo modelio taikymo elementai. Lietuva tranzitinė šalis gabenamiems narkotikams. Rizikos požymių nustatymas pagal asmens elgesį. Kūno kalbos vertinimas. Asmens nenormalaus elgesio simptomai, susiję su atskirų kūno dalių kalba. Kūno kalbos požymių atpažinimas. Rizikos požymių nustatymas pareigūno pokalbio su asmeniu metu. Tipinis pareigūno pokalbio modelis. Nauji rizikos faktoriai. Profiliavimo esminė problema. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas:
Pagrindinis teisinės valstybės principas – teisėsaugos veiksmai turėtų būti grindžiami ne konkretaus asmens tapatybe, o jo elgesiu. Todėl įprastai žmones tyrimui ar patikrinimams galima pasirinkti tik remiantis pagristu įtarimu, kurį lemia jų pačių veiksmai. Vis dėlto valstybių narių ir teisėsaugos bei pasienio kontrolės institucijos vis dažniau domisi klasifikavimu – technika, galinčia padėti aktyviai įvardyti žmonių, kuriuos reikia papildomai ištirti arba kurie laikomi tikėtinais nusikaltėliais ar teroristais, grupes. Klasifikavimas vyksta policijos ir baudžiamojo teisingumo sistemoje, įskaitant policijos vykdomus sulaikymus, kratas ir tapatybės patikrinimus, saugumo patikrinimus oro uostuose ir kituose atvykimo uostuose, taip pat pasirenkant asmenis stebėjimui kovos su terorizmu srityje.
Rizikos vertinimas leidžia išrinkti iš gausybės keliautojų pagal rizikos požymius tuos asmenis, kurie turi būti tikrinami nuodugniau. Tai leidžia mažesnėmis pastangomis užtikrinti pasienio tikrinimo kokybę (efektyvumą), o esant būtinumui, turimų pajėgų ir priemonių pergrupavimą.
Tai vyksta Europai greitai plečiant imigracijos ir pasienio kontrolės duomenų bazes ir vis gausiau keičiantis informacija – ši veikla suteikia naują informacijos šaltinį teisėsaugai, kovos su terorizmu ir imigracijos kontrolės pareigūnams. Viena iš klasifikavimo formų, visuotinai vadinama duomenų gavyba (angl. data mining) automatinės paieškos duomenų bazėse naudojant iš anksto atrinktus kriterijus, galinčius apimti rasę, etninę kilmę, religiją, nacionalinę kilmę ir kt.
Tyrimo objektas – įtarimą keliančių subjektų išskyrimas ( profiliavimas, rizikos analizė ) prieš asmens pasienio patikrinimą.
Tyrimo tikslas: Atskleisti esminius profiliavimo ir rizikos analizės aspektus.
Tyrimo uždaviniai:
1) Aptarti rizikos vertinimo aspektus.
2) Pažymėti asmenų, transporto priemonių profiliavimo tikslus.
3) Išnagrinėti rizikos analizės sudarymo taisykles.
4) Atskleisti profiliavimo, rizikos analizės kliūtis.
5) Profiliavimo, rizikos analizės problemos plačiąja prasme.
Tyrimo metodai: atsižvelgiant į norimus pasiekti tyrimų tikslus, darbe naudojami įvairūs mokslinio tyrimo metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-26
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis51.63 KB
Autoriusaugis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas7
Mokytojas/DėstytojasSeniutienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Itarima kelianciu subjektu isskyrimas (profiliavimas rizikos analize) pries asmens pasienio patikrinima [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 7 Klasė/kursas
  • Seniutienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą