Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Policijos prevencinė veikla kovojant su narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamyba ir realizavimu

Policijos prevencinė veikla kovojant su narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamyba ir realizavimu

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos. Narkotikų rūšys. Statistiniai duomenys Lietuvoje. Lietuvos respublikos teisės aktai, susiję su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų pirmtakais. Policijos prevencinė veikla kovojant su narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamyba, realizavimu bei vartojimu. Prevencinių programų, priemonių kūrimas. Prevencijos programų efektyvumas. Detoksikacija. Summary. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Plintanti narkomanija yra aktuali šių dienų Lietuvos ir kitų valstybių problema. Narkotikų problema kasmet aštrėja, tapo grėsmingu socialiniu reiškiniu. Tarp jaunimo paplito įvairių rūšių nelegalių narkotikų pasiūla ir vartojimas. Gausiai vartojamos ir psichotropinės medžiagos. Socialiniai veiksniai, didelis pelnas, gaunamas iš narkotikų verslo, narkotikų pasiūla bei paklausa lemia narkomanijos plitimą ir su tuo susijusį nusikalstamumą. Narkotinės medžiagos plinta laisvės atėmimo vietose, neteisėta narkotikų apyvarta užsiima organizuotos nusikalstamos grupuotės, plečiasi nusikalstamo pasaulio tarptautiniai narkotikų verslo ryšiai, neteisėtoje apyvartoje pastebimas pramoniniu būdu gaminamų psichotropinių medžiagų plitimas, sintetiniai narkotikai gaminami Lietuvoje esančiose nelegaliose laboratorijose. Narkotinės medžiagos per Lietuvą tranzitu gabenamos į kitas šalis. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, esant atviroms sienoms, didėja neteisėtos narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartos galimybės. Atsirandančios naujos narkotikų vartojimo tendencijos kelia grėsmę visuomenės saugumui, todėl šiuo metu negalima teigti, jog narkomanijos paplitimas tiek Europos Sąjungoje, tiek atskirose šalyse mažėja. Didelis vaidmuo kovoje su neteisėta narkotikų apyvarta tenka teisėsaugos institucijoms.

Organizuodami narkomanijos prevenciją šalies prevencijos padalinių pareigūnai išskirtinį dėmesį skiria bendradarbiavimui su socialiniais partneriais: savivaldos institucijomis, sveikatos priežiūros, švietimo sistemos specialistais, nevyriausybinėmis organizacijomis. Lietuvos Respublikos seimas yra išleidęs įstatymus, ir kitokius poįstatyminius aktus, susijusius su narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrole.

Priklausomų nuo alkoholio ar kitų narkotikų asmenų gydymas reikalauja daug pastangų, laiko ir ne visada yra sėkmingas. Todėl jau seniai ieškoma šios problemos prevencinių priemonių: kada, kaip ir kokią informaciją pateikti, kokias poveikio priemones naudoti, kad žmonės nepradėtų vartoti svaigiųjų medžiagų. Paskutiniais dešimtmečiais galime išskirti net keletą šios problemos sprendimo etapų, kuriuose buvo naudojami skirtingi prevencijos būdai:
Gąsdinimas. Naudojant gąsdinimo metodą buvo pateikiama kuo daugiau bauginančios informacijos apie vartojimo pasekmes, rodomos alkoholikų, narkomanų bei pažeistų jų organų nuotraukos. Deja, tai nedavė laukiamų rezultatų. Daugumai ypač jaunų žmonių, tos bauginančios pasekmės atrodė labai tolimos ir nesusiję su jų elgesiu. Kartais tai sukelia baimės jausmą, tačiau jis irgi neskatina keisti savo elgesio. Psichologai yra ištyrę, kaip baimė veikia žmogaus elgesį. Jei baimės jausmas labai stiprus, įsijungia psichologiniai gynybos mechanizmai, ir žmogus šios bauginančios informacijos paprasčiausiai nepriima, negirdi, ima juoktis ar pan.
Informacija. Prevencinės priemonės buvo skirtos pateikti kuo tikslesnę ir gausesnę informaciją, statistinius duomenis. Deja jau seniai nustatyta kad vien informacija žmogaus elgesio nepakeičia. Juk visi žinome, kaip kenkia alkoholis, riebus maistas, imulianta. Deja...
Formuojami atsisakymo įgūdžiai. Pagrindinė užduotis – išmokinti jaunimą atsispirti socialiniam spaudimui vartoti narkotines medžiagas, tvirtai pasakyti ,,NE". Tačiau nemokėjimas atsisakyti, atsispirti bendraamžių spaudimui – tik viena iš narkotinių medžiagų vartojimo priežasčių. Todėl vien šio įgūdžio formavimas neišsprendžia problemos.
Šiuolaikinėse prevencinėse programose naudojami visi šie metodai: pateikiama informacija, žinios, formuojamos nuostatos, vertybės ir socialiniai įgūdžiai. Svarbu ne tik pateikti informaciją apie narkotikus, jų poveikį, bet ir pakeisti žmonių nuostatas, didinti jų psichologinį atsparumą, puoselėti psichologinę brandą, tikintis, kad ateity tai užkirs kelią įvairiems asmenybės sutrikimams, socialinėms disfunkcijoms, taip pat ir svaiginimuisi alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-14
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis196.96 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Velička
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos prevencine veikla kovojant su narkotiniu ir psichotropiniu medziagu gamyba ir realizavimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Velička
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą