Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teismų reforma atkūrus nepriklausomybę 1990 metais

Teismų reforma atkūrus nepriklausomybę 1990 metais

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Teismų reforma atkūrus nepriklausomybę 1990 metais. Sovietinė teisė Lietuvoje 1944-1990 metais. Teismų reforma Lietuvoje. Konstitucinis teismas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnis numato: "Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė, Teismas". Taigi teismai ir jų sistema yra vienas iš valstybės atributų. Teismai, vykdydami savo funkcijas, yra savarankiški ir nepriklausomi, nors juos ir sieja tam tikri ryšiai tiek su įstatymų leidžiamąja (priima įstatymus, nustatančius teismų sistemą, teismų veiklos principus, teismų kompetenciją ir kt.), tiek su vykdomąją (užtikrina teismų veiklos materialines sąlygas, įgyvendina specialistų rengimo programas ir kt.) valdžiomis. Teisminei valdžiai keliami svarbūs ir reikšmingi uždaviniai, kuriuos įgyvendina šalyje veikianti teismų sistema, apimanti visus teismus, nurodytus Lietuvos Respublikos Konstitucijos IX skirsnyje: tai keturių grandžių bendrosios kompetencijos teismai (Aukščiausiasis teismas, Apeliacinis teismas, apygardų ir apylinkių teismai) ir specializuoti administraciniai teismai (Lietuvos Respublikos Vyriausiasis administracinis teismas ir apygardų administraciniai teismai).
Taigi teismas – tai išskirtinius (ypatingus) įgaliojimus turinti valdžios institucija, valstybės įgaliota nagrinėti ir iš esmės spręsti baudžiamąsias, civilines ir administracines bylas bei tikrinti (iš naujo nagrinėti) neįsiteisėjusių teismo nuosprendžių, sprendimų, nutarčių bei nutarimų pagrįstumą bei teisėtumą, o teismų sistema – tai valstybės teisminės valdžios institucijų, kurias sieja bendri organizavimo ir veiklos principai, visuma. Teimų sistemą, jų jurisdikcijos ribas, kitus su teismais susijusius klausimus detalizuoja Lietuvos Respublikos Teismų įstatymas, turintis konstitucinio įstatymo statusą (nes yra tiesiogiai paminėtas pačioje Konstitucijoje), taip pat Administracinių bylų teisenos įstatymas bei kiti teisės aktai, kuriais remsiuosi rašydama šį darbą, analizuodama juos teoriniu tyrimo, loginės analizės metodais. Vadovaudamasi istoriniu metodu trumpai apžvelgsiu Lietuvos teisinę sistemą Sovietiniu laikotarpiu, kuriuo remdamasi paanalizuosiu Lietuvos teismų reforma po nepriklausomybės atgavimo. Teismų reformos klausimas mūsų laikų teisinėje sistemoje yra labai aktualus ir reikšmingas, jis yra ir bus ne kartą analizuojamas. Todėl pasirinkau šią temą suprasdama, kokia reikšmę ji turi mūsų valstybėje, ypač jai atgavus nepriklausomybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-28
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis56.99 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Gelumbauskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismu reforma atkurus nepriklausomybe 1990 metais [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Gelumbauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą