Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Kriminologinio tyrimo organizavimas

Kriminologinio tyrimo organizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Kriminologinio tyrimo samprata, tikslai ir rūšys. Kriminologinio tyrimo organizavimas. Kriminologinio tyrimo metodai ir jų taikymas. Atrankos kūrimo metodai. Pirminės informacijos rinkimo metodai. Pirminės informacijos analizės metodai. Kriminalinis nusikaltimų prognozavimas Išvados. Summary.

Ištrauka

Šiais laikais, kai yra taip žymiai padidėjęs nusikalstamumas, yra labai svarbu ištirti jo atsiradimo priežastis, nusikaltėlio asmenybės bruožus ir kitus svarbius faktorius, kurie padėtų kovoti su nusikalstamumu. Kriminologijos paskirtis – analizuoti, pažinti nusikalstamumą kaip reiškinį, matyti jo dėsningumus, formas, savybes ir daryti įtaka tam, kad nusikalstamumas nesivystytų. Kriminologija – mokslas, kuris nagrinėja nusikalstamumo pasireiškimo dėsningumus, formas, priežastis, nusikaltėlio asmenybę ir poveikio į šį reiškinį galimybes. Kriminologija ("crimin"-nusikaltimas, "logija"-mokslas) – tai mokslas ieškantis atsakymo į klausimą – kodėl žmogus daro nusikaltimą? O atsakymo į šį klausimą yra ieškoma kriminologinio tyrimo pagalba.
Kriminologinis tyrimas ir yra būtent tas mokslas, kuris ir padeda atskleisti ir išanalizuotis visus šiuos aspektus, taip pat jis labai didele dlimi padeda nusikalstamumo prevencijos veikloje. Apie kriminologinius tyrimus ir jų metodiką yra išleistas Tomo Rudzkio ir kt. svarbus metodinis leidinys. Taip pat kriminologinį tyrimą nagrinėjo J.Bluvšteinas ir kiti autoriai. Ieškodama nusikalstamumo priežasčių, krimonologija priversta kištis į kitus mokslus, tokius kaip socialinė psihologija, asmenybės psichologija, demografija, bendroji sociologija ir kitus. Šiame darbe analizuosime ir bandysime pavaizduoti kuo yra reikšmingas kriminologinis tyrimas, kaip jis padeda visam kriminologijos mokslui ir taip pat, kad šis mokslas yra neatskirimas kovojant su nusikalstamumu.
Pagrindinis darbo tikslas ir uždavinys – išanalizuoti ir išaiškinti kriminologinio tyrimo reikšmę kovoje su nusikalstamumu, kaip tokie tyrimai padeda nusikalstamumo prevenciniuose veiksmuose. Šiam tikslui pasiekti kelsime kelis pagrindinius uždavinius: aptarsime kriminologinio tyrimo esmę ir išanalizuosime metodus, kurias remiantis ir atliekami tokie tyrimai, aptarsime jų privalumus ir trūkumus. Taip pat nagrinėsime pagrindinius klausimus, kurie kyla nagrinėjant kriminologinį tyrimą, tokius kaip: kuo šis tyrimas svarbus? Kaip jis organizuojamas, kokie metodai yra pasitelkiami ir kodėl? Kokie pagrindiniai metodų privalumai ir trūkumai? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-28
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.12 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Kuolaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kriminologinio tyrimo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Kuolaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą