Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės funkcijos ir funkcijų atsispindėjimas teisės normos struktūroje

Teisės funkcijos ir funkcijų atsispindėjimas teisės normos struktūroje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Darbo tikslas yra atskleisti teisės funkcijos sąvoką, jų rūšis panaudojant lyginamąjį metodą. Teisės funkcijos ir jų rūšys. Teisės normos struktūra. Teisės funkcijų atsispindėjimas teisės normos struktūroje. Išvados.

Ištrauka

Teisė, kaip teigia A. Vaišvila, reikšdama žmonių pastangas versti savo interesus visai visuomenei privaloma tvarka ir ja remiantis viešpatauti arba sugyventi, yra vienas reikšmingiausių ir kartu sudėtingiausių žmogaus kūrinių [2 P.22]. Norint suvokti pačią teisę, jos esmę, pirmiausiai reikia išsiaiškinti jos paskirtį kurį realizuojama per jos funkcijas .
Šią temą savo darbui pasirinkau norėdama labiau įsigilinti į pačios teisės esmę, pamėginti detaliau išsiaiškinti jos funkcijas – priemones tai paskirčiai įgyvendinti. Šiame darbe naudota literatūra padeda plačiau atskleisti teisės funkcijas, jų pasireiškimą teisės normose. Rašant šį darbą, remtasi įvairių autorių nuomone. Naudotasi A. Vaišvilos, S. Vansevičiaus, rusų autorių- R. Z. Livšico, A. Lazarevo parengtais teisės teorijos darbais. Šie autoriai, mano nuomone, plačiausiai ir išsamiausiai nagrinėja šią temą.
Darbo tikslas yra atskleisti teisės funkcijos sąvoką, jų rūšis panaudojant lyginamąjį metodą. Taip pat šiame darbe mėginsiu apžvelgti teisės funkcijas: kokios jos yra, kaip jos pasireiškia, kokį tiesioginį poveikį kiekviena funkcija daro teisės normos struktūrai. Į šiuos klausimus bus kreipiamas didžiausias dėmesys. Tikslui pasiekti iškelti uždaviniai:
1) išnagrinėti teisės funkcijų sąvoką ir rūšis
2) išnagrinėti teisės funkcijų įtaką teisės normos struktūrai.
Rašydama darbą stengiausi supažindinti su pagrindinėmis teisės funkcijomis, giliau neanalizuojant jų įtaką formuojant atskirų teisės normos struktūrą.
Socialinė teisės paskirtis yra įgyvendinama teisės funkcijomis (lot. function – atlikimas, vykdymas). Teisės funkcijos apima teisės poveikio žmonių elgesiui kryptis arba būdus. Teisės funkcijos – "tai pagrindinės teisės poveikio visuomeniniams santykiams kryptys, lemiamos teisės esmės ir jos socialinės paskirties visuomenės gyvenime." [2 P. 168] Kaip konkrečiu laikotarpiu suprantama socialinė teisės paskirtis, tokios yra ir teisės funkcijos, jų reguliavimo pobūdis. Istoriniu požiūriu ne visos teisės funkcijos universalios: vienos iš jų (reguliavimas) yra būdingos visų epochų teisei (nes susijusios su pačia teisės esme – teisių ir pareigų santykiu ), kitos tik tam tikrų epochų teisei (demokratinei). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.76 KB
AutoriusRugile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMalinauskaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises funkcijos ir funkciju atsispindejimas teises normos strukturoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Malinauskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą