Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Populiariausios pasų klastojimo technologijos

Populiariausios pasų klastojimo technologijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadinė dalis. Pirminė dokumentų apžiūra. Pagrindinės elgimosi su jais taisyklės. Pagrindiniai dokumentų klastojimo būdai. Klastojimo požymiai. Trynimas ir skutimas. Ėsdinimas ir plovimas. Prirašymai ir ištaisymai. Nuotraukų perklijavimas ir kitų dokumento fragmentų pakeitimas. Paso nuotraukų keitimas-dažniausias pasų klastojimo būdas. Dokumentų klastočių grupės. Suklastotas (dalinė klastotė) dokumentas. Suklastoti (visiška klastotė) dokumentai. Dokumentas gautas apgaulės būdu. Svetimo dokumento panaudojimas. Fantazijos dokumentas. Aktualūs klastojimo būdai ir jų atpažinimas. Asmens duomenų puslapio pritvirtinimas vidinėje viršelio pusėje. Integruotų nuotraukų klastojimas ir keitimas. Visiškai padirbtos integruotos nuotraukos. Padirbtos integruotos nuotraukos. Lietuvos Respublikos paso klastojimo požymiai. Apibendrinimas ir išvados. Priedas. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Informacija, esanti dokumente, skirta jos saugojimui, perdavimui, platinimui laike ir erdvėje bei naudojimui įvairiais tikslais: švietimo, kultūrologiniais, istoriniais, politiniais, teisėsauginiais ir kitais.
Kriminalinio teismo vykdymas neatskiriamas nuo įvairių dokumentų gamybos, paieškos, paėmimo, apžiūrėjimo, saugojimo ir tyrimo ir juose esančios informacijos gavimo, perdavimo ir naudojimo. Esant būtinybei optimizuoti šį procesą ir atsirado bei plėtojosi kriminalistinė dokumentologija kaip kriminalistinių mokslų šaka.
Kriminalistiniu požiūriu dokumentas gali būti apibrėžtas kaip specialiai užfiksuotos jame informacijos, turinčios reikšmės kriminaliniam teismui, nešėjas. Duoto objekto savitumas apsprendžiamas keliomis aplinkybėmis. Pirma, visais atvejais dokumentas – tikslingos žmogaus veiklos, jo autoriaus proto sugebėjimo, žinių ir rankų darbas. Antra, ši veikla skirta kokio nors elemento, sudarančio pasaulio fragmento (įvykio, žmogaus, veiksmo ir panašiai) arba kokių nors duomenų apie kažką, arba ir to, ir kito kartu atvaizdavimui (įamžinimui, fiksavimui). Trečia, tai daroma įvairiais būdais naudojant vienaip ar kitais specializuotas žinias, įgūdžius, technines priemones. Ketvirta, atvaizduojamojo objekto fiksavimas vyksta ant specialiai parinktos ar pagamintos, tam tinkamos medžiagos (popieriaus, medžio, akmens ir panašiai).
Dokumentų, naudojamų kriminaliniame teisme, tipai gan įvairūs: tai primityviai padaryti, žemos kokybės, ir meistriškai atlikti aukščiausiu profesionaliu lygiu; paprasti, prieinami, suprantami visiems, ir sudėtingi, prieinami tik specialistams (popieriaus gabaliukas su ant jo užrašytu telefono numeriu, apsitrynusi nuotrauka, tramvajaus bilietas, padirbta asignacija, reta knyga, videograma, senovės paminklas, matematinė formulė, kino juosta, duomenų bazė, kompiuterinė programa ir taip toliau).
Dokumentais laikomi materialūs objektai, kuriuos tam tikru būdu įtvirtinta informacija apie bylai reikšmingas aplinkybes ir faktus. Pagal informacijos įtvirtinimo būdą dokumentai skirstomi į rašytinius, grafinius, fotodokumentus, kino dokumentus ir vaizdo dokumentus. Policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai, ikiteisminio tyrimo pareigūnai, kiti teisėsaugos įstaigų pareigūnai dažniausiai susiduria su rašytiniais dokumentais: neretai prireikia juos patikrinti ir apžiūrėti, įsitikinti, ar jie turi visus būtinus rekvizitus, ar yra tikri, nesuklastoti. Jei dokumentai suklastoti, specialistams reikia nustatyti klastojimo būdą ir priemones, užfiksuoti klastojimo žymes, atkurti pirminį tekstą. Be to, kartais reikia perskaityti senus, išblukusius, sudūlėjusius, sunkiai išskaitomus, vadinamuoju simpatiniu (nematomu) rašalu parašytus arba kuo nors užlietus, užbrauktus, užklijuotus, suplėšytus, sudegusius dokumentus ir kt. Taigi policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, ikiteisminio tyrimo darbe įvairūs dokumentai neretai būna specialaus tyrimo objektai. Kriminalistikos technikos šaka, kuri rengia tokio tyrimo būdus ir priemones, vadinama techniniu kriminalistiniu dokumentų tyrimu, arba kriminalistine dokumentotyra. Tai visuma specialių metodų ir būdų, kuriais tiriami sudėtiniai dokumentų komponentai bei rekvizitai (blankai, antspaudų ir spaudų atspaudai, parašai, popierius, rašalo, pieštuko, tušinuko štrichai ir kt.) siekiant nustatyti dokumentų klastojimo faktą, būdus bei priemones ir atkurti pirminį tekstą, taip pat išspręsti kitus bylai reikšmingus klausimus. Kriminalistinės dokumentotyros specialistai drauge su kitais taip pat rengia dokumentų apsaugos nuo klastojimų rekomendacijas bei priemones.
Kriminalistinio tyrimo objektais dokumentai dažniausiai būna tais atvejais, kai jie yra nusikaltimo padarymo arba jo slėpimo priemonės. Nusikaltėliai įvairius dokumentus pagamina arba suklastoja, norėdami pagrobti valstybės, komercinių įstaigų ir akcinių bendrovių turtą, siekdami įgyti jiems nepriklausančių teisių ar lengvatų, norėdami išvengti prievolių, nelegaliai kirsti valstybės sieną, emigruoti ir pasislėpti (apsigyventi) kitose šalyse ir kt.
Dažniausiai klastojami pinigai, atsiskaitomieji dokumentai (čekiai, sąskaitos, kvitai, važtaraščiai, lydraščiai, pajamų, išlaidų orderiai, kasos knygos, algalapiai ir kt.), asmens dokumentai (pasai, asmens tapatybės kortelės, gimimo liudijimai, darbo pažymėjimai, leidimai, vizos), įvairios pažymos, įgaliojimai, nedarbingumo pažymėjimai, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimai, vairuotojo pažymėjimai, automobilių techniniai pasai, atestatai diplomai ir kt. Dokumentai gali būti suklastoti ištisai (pavyzdžiui, nusikaltėlis pagamina diplomo (paso) blanką ir įrašo į jį melagingas žinias) arba tik iš dalies. Klastojant pastaruoju būdu, į tikrą dokumentą vietoje teisingų įrašomi netikri, melagingi duomenys, keičiami dokumentų rekvizitai ir tekstas, tam tikri fragmentai ištrinami, išskutami ar kitokiu būdu ištaisomi, suklastojami pareigūnų parašai, antspaudų ir spaudų atspaudai, pakeičiama dokumentų parašymo data, sumos, galiojimo laikas ir kt. Policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ikiteisminis tyrimas ir teismai su tokiomis klastotėmis susiduria dažniausiai- mat toks klastojimas yra paprastesnis, jam nereikia labai daug laiko, nes norimam tikslui pasiekti užtenka tik šiek tiek pakeisti dokumentą.
Norint sėkmingai kovoti su dokumentų klastotojais, reikia gerai žinoti jų naudojamus klastojimo būdus, taip pat šiuolaikines techninio kriminalistinio dokumentų tyrimo galimybes ir apskritai kriminalistinės dokumentotyros uždavinius.
Pagrindiniai jų yra šie:
- viso dokumento arba jo dalies suklastojimo fakto nustatymas, klastojimo žymių (trynimo, skutimo, ėsdinimo, prirašymo, parašų padirbimo, netikrų antspaudų ir spaudų atspaudimo, fotonuotraukų perklijavimo ir kt.) radimas ir tyrimas; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.92 MB
Autoriuseurazz
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Populiariausios pasu klastojimo technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą