Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės į teisingą teismą įgyvendinimo ypatumai Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje

Teisės į teisingą teismą įgyvendinimo ypatumai Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra identifikuoti teisės į teisingą teismą įgyvendinimo ypatumus Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje (LDK). 1564–1566 m. LDK (Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės) teismų reforma. Teisės į teisingą teismo įgyvendinimas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje (LDK). Teismo procesas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje (LDK). Civilinių bylų proceso ypatumai. Baudžiamųjų bylų proceso ypatumai. Reikalavimai teismui, teisėjams, advokatams. Išvados.

Ištrauka

Teisės į teisingą teismą sudėtinių elementų turinys yra plačiai nagrinėtas užsienio literatūroje, o taip pat ir lietuvių literatūroje. Nepaisant klasikinės doktrinos vyravimo, vis dėlto reikia pažymėti, kad vis dažniau atsiranda mokslininkų, žmogaus teisių tyrinėtojų, kurie ne tiek bando paneigti žmogaus teisių nedalomumo principą, kuris reiškia, kad visos žmogaus teisės yra vienodai svarbios, bet bando pateikti kitą nuomonę, jog vis dėlto yra tam tikra žmogaus teisių hierarchija ir tam tikra dalis žmogaus teisių įgauną prioritetą arba didesnę apsaugą kitų žmogaus teisių atžvilgiu. Pačios žmogaus teisių nedalomumo ir tarpusavio priklausomumo teorijos atsiradimas ir jos tikslas buvo siekis paneigti jau esančią teisių dichotomiją, t. y. pilietinių ir politinių teisių vyravimą socialinių ir ekonominių teisių požiūriu. Nepaisant šių dviejų skirtingų nuomonių, šių dienų mokslininkai pripažįsta, kad ilgą laiką vyksta filosofinė diskusija dėl žmogaus teisių pobūdžio, jų kategorijų ir prioretizavimo, nepateikiant aiškaus atsakymo, ar vis dėlto egzistuoja žmogaus teisių hierarchija.
Nagrinėjant aukščiau minėtų aktualių aspektų raidą Lietuvos mastu būtina atkreipti dėmesį į nagrinėjamos tematikos ištakas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje (toliau LDK). Tokiu būdu galime atrasti daug naudingų faktų, parodančių, kaip, pavyzdžiui, šio darbo tyrimo objektas buvo pristatomas senaisiais Lietuvos laiškais ir koks buvo jo turinys. Šiame darbe nagrinėjama teisės į teisingą teismą esmė, taip pat nurodomos jos istorinės srovės LDK mastu bei pateikiamos išvados.
Šio darbo tikslas yra identifikuoti teisės į teisingą teismą įgyvendinimo ypatumus LDK.
Nustatytam tikslui pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
aptarti teismų reformą LDK;
nustatyti teismo proceso ypatumus LDK, didesnį dėmesį skiriant civilinėms ir baudžiamosios byloms;
pristatyti analizės rezultatus ir pateikti išvadas.
Darbe daugiausia naudojami sisteminės ir lyginamosios analizės metodai. Darbo objektas nagrinėjamas pasitelkus Lietuvos ir užsienio literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-08-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.69 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasŠvercas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises i teisinga teisma igyvendinimo ypatumai LDK [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Švercas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą