Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautiniai ginčai ir jų sprendimas

Tarptautiniai ginčai ir jų sprendimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tarptautiniai ginčai ir jų vieta tarptautinėje teisėje. Tarptautinių ginčų sprendimo būdai. Diplomatinės tarptautinių ginčų sprendimo priemonės. Derybos. Tyrimas ir faktų nustatymas. Tarpininkavimas ir geros paslaugos. Taikinimas. Teisinės ginčų sprendimo priemonės. Arbitražas. Tarptautinis Teisingumo Teismas. Praktinė dalis: Kaliningrado srities Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos tarptautinis ginčas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje galima dažnai pastebėti įvairius nesutarimus tarp pavienių asmenų, asmenų grupių, organizacijų ar net valstybių. Kadangi šiuo metu kiekviena valstybė turi savo įstatymus ir savo taisykles, bendrauti tarpusavyje ar tuo labiau spresti verslo ar teisinius santykius yra labai sudėtinga. Dažniausiai dėl įstatymų kirtimosi ar valstybių skirtingų įsitikimų kyla ir tarptautiniai ginčai, kuriuos išspręsti yra daug sunkiau. Todėl norint pradėti kalbėti apie tarptautinius ginčus, visų pirma reikia suprasti žodio "ginčas" ir "tarptautinis teisingumas" prasmę.
Ginčas – tai savo nuomonės bei reikalo gynimas žodžiu arba išreikštos tarpusavio pretenzijos ką nors valdyti, kurios yra sprendžiamos teisme. Tarptautinis teisingumas – teismo kompetencija nagrinėti civilinę bylą, susijusią su užsienio elementu, ir priimti joje sprendimą.
Visus šiuos valstybių ar tarptautinių organizacijų santykius reguliuoja tarptautinė teisė. Tarptautinė teisė – pasaulyje tarp valstybių pripažintų principų, sutartinių bei papročių, teisės normų, reguliuojančių teisinius santykius tarp valstybinių, tarptautinių (pvz., tarptautinių organizacijų) teisės subjektų, visuma.
Vis didėjant įvairiems tarptautiniams nesutarimams, tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau auga. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija. Be abejonės, didėja ir tarptautinės teisės normų efektyvumas. Tai leidžia teigti, kad teisėtumas ir teisingumas tarptautiniuose santykiuose tampa realybe.
Šio darbo tikslas yra aprašyti tarptautinių ginčų sprendimo būdus, jų ypatybes, taip pat suvokti kuo yra naudingas vienas ar kitas ginčo sprendimo būdas, bei kokią vietą tarptautinėje teisėje užima tarptautiniai ginčai.
Praktinėje šio darbo dalyje yra pateiktas Kaliningrado srities ir Lietuvos Respublikos konfliktas, kuris buvo išpreęstas pasirinkus teisinę tarptautinių ginčų nagrinėjimo formą, t.y. arbitražą.
Rašant darbą buvo pasitelkta tiek metodinė, tiek internetinė informacija. Darbą sudaro 22 puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.39 KB
Autoriusmartinni
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Ligita Vasiliauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniai gincai ir ju sprendimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Ligita Vasiliauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą