Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės

Bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: apžvelgti įmonių bankroto teisinius aspektus. Įmonių bankrotas. Pagrindinės sąvokos. Bendrosios nuostatos. Bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės. Bankrutuojančios įmonės administratorius. Bankroto bylos iškėlimas ir pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Įmonių bankrotas – dažnas reiškinys šiuolaikinėje ekonomikoje. Niekaip negalima apsidrausti, kad būtų galima išvengti bankroto procesų, nes juos lemia laisvos rinkos sąlygos, bei aštrėjanti konkurencija. Įmonių bankrotas yra ne tik sudėtingas ekonominis, socialinis, bet ir juridinis reiškinys. Daugumai piliečių vien tik bankroto paminėjimas skamba itin grėsmingai. Tačiau bankrotas yra teisinė galimybė susitvarkyti skolas ir sureguliuoti santykius su kreditoriais. Jeigu bankroto procedūros nebūtų įteisintos, tai dabar turėtume labai daug prasiskolinusių ir nemokių įmonių. Jos tik dar labiau klimptų į skolas, tačiau nebūtų jokios teisinės galimybės tai sustabdyti.
Įmonių nemokumo, bankroto bylų kėlimo ir bankroto proceso reguliavimo problemas nagrinėja Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos, įmonės steigėjai, apygardos teismai, bei asmenys (fiziniai ir juridiniai) turintys teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas. Pastaruosius vienija Nacionalinė verslo administratorių asociacija.
LR Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens kreditorių interesus.
Laiku pateikus ieškininį - pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, įmanoma užkirsti kelią nemokios įmonės turto visiškam "išpardavimui" ar iššvaistymui ir patenkinti bent didžiąją dalį kreditorių reikalavimų, todėl svarbu yra žinoti bankroto bylos iškėlimo tvarką ir pagrindines problemas, kylančias bankroto bylos iškėlimo metu, bei bankroto bylos iškėlimo teisines pasekmes.
Darbo tikslas: apžvelgti įmonių bankroto teisinius aspektus.
Darbo uždaviniai:
1. susipažinti su bankroto samprata;
2. apžvelgti įmonės bankroto bendrinius dalykus;
3. sužinoti įmonės bankroto iškėlimo teisines pasekmes.
1992 m. rugsėjo 15 dieną buvo priimtas pagrindinis įstatymas, kuris smulkiai reglamentuoja bankrutavimo procedūrą – Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymas. Šiandien yra naudojamas 2001 m. kovo 20 d. patvirtintas įstatymo variantas.
Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens kreditorių interesus .
Įmonių bankroto įstatymas reguliuoja santykius, atsirandančius keliant ir nagrinėjant įmonių bankroto bylas bei atliekant bankroto procedūras. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis28 KB
AutoriusKRISTINA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Vespenderis
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto bylos iskelimo teisines pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Vespenderis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą