Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Šengeno sienų kodeksas

Šengeno sienų kodeksas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Šengeno sienų kodekso reguliavimo dalykas, taikymas, tikslai ir principai. Išorinių sienų kirtimas. Pagrindiniai įvairių tipų išorinių sienų ir transporto priemonių tikrinimų principai. Tam tikrų kategorijų asmenų tikrinimo procedūros. Vidaus sienų kirtimas. Išvados.

Ištrauka

Šengeno sutarties pradžia yra 1985 metai. Vokietija, Prancūzija ir Beneliukso šalys (Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas) pasirašė susitarimą, kuris numatė laipsnišką šių valstybių bendrų sienų kontrolės panaikinimą.
Toks pasirašytas valstybių susitarimas įgalino sutarties valstybių piliečius laisvai, be jokių imigracinių kontrolių, kirsti vidines valstybių sienas, t.y. laisvai judėti Šengeno erdvėje. Tačiau iškilus grėsmei valstybių viešajai tvarkai ar saugumui, valstybės pasiliko teisę kuriam laikui sugrąžinti patikrinimo procedūras pasienyje (pvz., kilus pabėgėlių antplūdžio pavojui).
Šengeno sutarties valstybės bendrai vykdo vizų politiką trečiųjų šalių atžvilgiu – tai reiškia, kad turint vienos iš Šengeno valstybių vizą, galima vykti ir į likusias valstybes nares. Šengeno erdvės privalumai paskatino ir kitas valstybes prisijungti. Prie sutarties prisijungė Italija, Ispanija, Portugalija, Graikija, Austrija, Danija, Suomija, Švedija ir Europos Sąjungai nepriklausančios šalys - Norvegija bei Islandija. 2007 m. gruodžio 21 d. Prie Šengeno erdvės prisijungė Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija. Šveicarija prie Šengeno erdvės prisijungė 2008 m. gruodžio 12 d.(tačiau faktine nare tapo tik 2009 m. kovo 29 d., kai buvo panaikinta asmenų kontrolė Šveicarijos oro uostuose) . Šiuo metu dvidešimt penkios Europos valstybės yra prisijungusios prie Šengeno erdvės. Nenorėdamos prarasti savo sienų kontrolės, Didžioji Britanija ir Airija nepasirašė Šengeno sutarties.
Šengeno sutarties valstybių dalyvių piliečiai, be jokių patikrinimo procedūrų ir vizų gali laisvai vykti į kitas valstybes nares. Teisė laisvai keliauti nėra apribota konkrečiais tikslais, todėl galima keliauti ir darbo ir asmeniniais interesais. Tačiau būtina turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę tuo atveju, jei valstybės narės policijos pareigūnai nuspręstų patikrinti asmens tapatybę. Jūrų uostuose ir oro uostuose Šengeno valstybių narių piliečiai yra atskiriami nuo trečiųjų valstybių piliečių (priskiriami ir pabėgėliai bei asmenys be pilietybės) , dėl to keliauti taip pat tampa patogiau. Kaip jau buvo minėta, laisvo judėjimo teisė valstybių narių piliečiams gali būti apribota tik esant neeiliniams atvejams, siejamiems su grėsme piliečių sveikatai, visuomenės saugumu ar grėsme viešajai tvarkai. Tačiau egzistuoja bendrosios taisyklės, taikomos Šengeno erdvės valstybių narių išorines sienas kertantiems asmenims, - ypatingai svarbu pabrėžti trečiųjų šalių asmenų atžvilgiu atliekamus išsamius patikrinimus, šiems atvykstant arba išvykstant iš Šengeno erdvės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.79 KB
AutoriusShadowerrs
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDapkienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sengeno sienu kodeksas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dapkienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą