Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Autorių teisės ir programinės įrangos apsauga

Autorių teisės ir programinės įrangos apsauga

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Autorių teisės. Autorių teisių objektai. Autorių teisių subjektai. Neturtinės autorių teisės. Turtinės autorių teisės. Turtinių teisių apribojimai. Gretutinės teisės. Programinės įrangos apsauga autorių teisėmis. Programinės įrangos techninė apsauga. Optinių diskų apsaugos nuo kopijavimo priemonės. Programinės įrangos licencijavimas. Piratinė programinė įranga. Kova su autorių teisių pažeidimais internete. Veiksmai Lietuvoje. Tarptautinė teismų patirtis. Išvados.

Ištrauka

Autorių teisės – tai išimtinės privatinės teisės į literatūros, meno, mokslo kūrinius ir kitas žmogaus intelektinio darbo išraiškas. Jas autorius įgyja nuo kūrinio sukūrimo momento. Šios teisės užtikrina ne tik teises į autoriaus vardą bei kūrinio neliečiamybę, bet ir teisę į kūrinio naudojimą, kuri leidžia autoriui kontroliuoti pajamas, gautas panaudojus kūrinį pelno tikslais.
Autorių teisių įstatymai ir jų gynimo būdai nuolat kinta, atsiranda naujų intelektinės veiklos išraiškos būdų, tobulėja informacijos keitimosi būdai ir tie patys kūriniai gali įgyti įvairias formas. Šiame amžiuje vis didėja informacinių technologijų įtaka, kurių pagalba nemažą dalį kūrinių galime pateikti įvairia forma internete, ar skaitmeninėse laikmenose. Internete jau paplitusi prekyba garso ir vaizdo įrašais skaitmeniniu formatu. Pavyzdžiui didžiausia internetinė muzikos parduotuvė "iTunes store" savo kataloge turi virš 10 milijonų dainų ir siūlo pirkti daugybę įvairių vaizdo įrašų. Tačiau bet kokios informacijos skaitmeniniu formatu kopijavimas nereikalauja jokių išteklių ir praktiškai nėra reguliuojamas (bet kurį tekstą internete galima nukopijuoti, visus paveikslėlius ar nuotraukas paprasčiausiai išsaugoti...). Tokią informaciją labai patogu platinti internete, atsirado daug įvairių būdų (talpinimas serveriuose, naudojimasis p2p tinklais), dėl to pasidarė sunkiau kontroliuotį platinamos informacijos turinį ir fiksuoti autorių teisių pažeidimus. "Ko gero galima drąsiai teigti, kad didžiausią grėsmę autorinės teisės subjektams kelia interneto plėtra. Globaliame tinkle informacijos perdavimas vyksta realiu laiku ir nebelieka jokių kliūčių nei perduodamos informacijos turiniui, nei jos kiekiui. Informacijai patekus į pasaulinį tinklą, kurį drąsiai galime vadinti didžiausia kopijavimo mašina, ji tampa visuotinai prieinama, ir gali būti bet kur ir bet kada atgaminta ir vėl pateikta plačiam naudojimui." (M.Civilka, 2002).
Šitoks autorių teisių saugomos informacijos plitimas tikriesiems autoriams ir teisėtiems platintojams neteikia jokios naudos, originalių kūrinių paklausa mažėja, dėl to patiriama didelė žala. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad pavyzdžiui muzikos autoriai ir leidėjai kiekvienais metais praranda 30% pajamų. Tokia situacija verčia visus autorius, kurių kūriniai gali būti pateikti skaitmeniniu formatu, (muzikos, filmų, kompiuterių programų, žaidimų kūrėjus) ieškoti būdų sumažinti piratavimo apimtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-23
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis30.46 KB
Autoriuswolelis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. A. Bronislovas Knašas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autoriu teises ir programines irangos apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. A. Bronislovas Knašas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą