Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Žemės nuomos sutartys

Žemės nuomos sutartys

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbe plačiau nagrinėjama viena iš žemės naudojimo sutarčių rūšių - žemės nuomos sutartis. Apibūdinami žemės nuomos sutarties skiriamieji požymiai, analizuojama jų esmė. Žemės nuomos sutartys. Žemės nuomos sutarties šalys. Žemės nuomos sutarties dalykas. Išvados.

Ištrauka

Žemės sandoriai yra disponavimo žemės nuosavybe teisinė forma. Žemės teisinių santykių dalyviai, įgyvendindami savo nuosavybės teisę įstatymų nustatyta tvarka, sudaro žemės pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo, įkeitimo, nuomos ir kitus sandorius savo ūkiniams ir socialiniams poreikiams patenkinti.
Darbe plačiau nagrinėjama viena iš žemės naudojimo sutarčių rūšių - žemės nuomos sutartis. Apibūdinami žemės nuomos sutarties skiriamieji požymiai, analizuojama jų esmė.
Tyrimo objektas – žemės nuomos sutartys.
Tyrimo tikslas – aprašyti vieną iš žemės sutarčių rūšių – žemės nuomos sutartį.
Pagrindiniai darbo uždaviniai yra šie:
pateikti žemės nuomos sutarties sampratą;
įvardinti žemės nuomos sutarties šalis, dalyką, formą, bei žemės
nuomos sutarties turinį;
pateikti ilgalaikės žemės nuomos sampratą, rūšis, formą, pabaigą;
identifikuoti reikalavimus žemės nuomos sutarčiai;
įvardinti žemės nuomos sutarties terminus, pabaigą.
"Pagal žemės nuomos sutartį viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja perduoti už užmokestį kitai šaliai (nuomininkui) sutartyje nurodytą žemės sklypą laikinai valdyti ir naudotis pagal sutartyje numatytą paskirtį ir naudojimo sąlygas, o nuomininkas įsipareigoja mokėti sutartyje nustatytą žemės nuomos mokestį".
Be to, nurodoma, kad atskiri Lietuvos Respublikos įstatymai gali nustatyti žemės sklypų nuomos užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms ar konsulinėms įstaigoms, taip pat žemės sklypų, esančių laisvosiose ekonominėse zonose, jūrų uosto teritorijoje ar kitose specifinėse vietovėse, nuomos ypatumus.
Žemės nuomos sutarties šalys yra žemės nuomotojas ir nuomininkas.
Žemės nuomotojas gali būti privačios žemės savininkas, valstybinės žemės – apskrities viršininkas arba savivaldybė, kuri valdo valstybinę žemę patikėjimo teise arba yra žemės savininkė.
Žemės nuomininku gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybė ir savivaldybės.
Žemės nuomos sutarties dalykas yra valstybinės žemės arba privačios žemės sklypas (jo dalis), suformuotas pagal žemėtvarkos projektą ar kitą detalų teritorijų planavimo dokumentą ir įstatymų nustatyta tvarka įregistruotas viešame registre. Išnuomotose valstybinės žemės sklypuose jų patikėtinių ir naudotojų lėšomis atliekami žemės sklypų formavimo, žemės tvarkymo darbai, būtini šiems žemės sklypams naudoti pagal teritorijų planavimo dokumentuose nustatytą pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį (kelių tiesimas, melioracijos sistemų rekonstrukcija ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-06
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.41 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasP. Čerka
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes nuomos sutartys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • P. Čerka
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą