Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės taikymo stadijos

Teisės taikymo stadijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - aptarti teisės taikymo sampratą, tikslus, principus, panagrinėti kiekvienos teisės taikymo stadijos ypatumus. Teisės taikymo stadijos. Teisės taikymo samprata. Teisinės bylos faktinių aplinkybių nustatymas ir įvertinimas – pirmosios teisės taikymo stadijos. Teisės normos aiškinimas – atskira teisės taikymo stadija. Baigiamoji teisės taikymo stadija. Teisės taikymo tikslas ir principai. Išvados.

Ištrauka

Teisės pagrindinė paskirtis - reguliuoti visuomeninius santykius, pasiekti tam tikrus socialinius tikslus. Tai pasiekiama per teisinio reguliavimo mechanizmą, kurį apibūdina trys svarbiausi jo elementai. Tai teisės normos, teisės normomis nustatytos visuomeninių santykių dalyvių subjektinės teisės ir pareigos ir teisių bei pareigų faktinis įgyvendinimas (realizavimas).
Teisės norma yra valstybės nustatyta arba patvirtinta (sankcionuota) ir jos saugoma elgesio taisyklė, nustatanti galimo ir privalomo žmonių elgesio ribas bei jų išorinės laisvės mastą.
Pozytiviosios teisės norma yra teisėkūros subjektų suformuluota ar sankcionuota visuotinai privalomo elgesio taisyklė, nustatanti visuomeninio santykio dalyviams teises bei pareigas ir garantuojama to santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta.
Teisės normų reikalavimų bei galimybių įgyvendinimas teisės subjektų praktinėje veikloje bendrąja prasme yra teisės realizavimas. Be realizavimo teisė netektų prasmės, nes realizuojant ją yra pasiekiami teisės normų tikslai, tuo pačiu užtikrinamas teisinio reguliavimo efektyvumas.
Teisės doktrinoje išskiriamos keturios teisės normų įgyvendinimo formos: teisės laikymasis, teisės vykdymas, naudojimasis teise, teisės taikymas.
Požiūris į teisės įgyvendinimą kaip procesą yra būdingas tik demokratinei visuomenei, kuri skelbia teisės viršenybę ir kurios teisinis gyvenimas prasideda žmogaus teisėmis, o pats teisės įgyvendinimas suprantamas tik kaip žmogaus teisių įgyvendinimas.
Šio darbo tikslas - aptarti teisės taikymo sampratą, tikslus, principus, panagrinėti kiekvienos teisės taikymo stadijos ypatumus. Darbe naudoti sisteminis, apibendrinimo, loginės analizės metodai. Darbas rašytas remiantis teorine literatūra, teisės normų aktais.

Teisė kiekvienoje civilizuotoje visuomenėje yra aukščiausia socialinė vertybė, bet tik tada, kai jos principai bei normos yra įgyvendinami ir realizuojami kasdieniniame gyvenime.
Naudotis teisėmis yra kiekvieno individo tikslas. Tuo tarpu pareigų vykdymas pasireiškia įgyvendinant šį tikslą, kadangi teisėmis naudojamasi ne šalia visuomenės, o visuomenėje.
Reikia pasakyti, kad naudojimasis viena teise negali būti priežastis prarasti kitą teisę. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2000 m. birželio 30 d. nutarime konstatavo, jog pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį asmuo, įgyvendindamas vieną konstitucinę teisę, netektų galimybės įgyvendinti kitą konstitucinę teisę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-09
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.72 KB
Autoriusmikis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAntanas Montvydas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises taikymo stadijos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Antanas Montvydas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą