Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrojo sutuoktinių testamento ir paveldėjimo pagal jį ypatumai

Bendrojo sutuoktinių testamento ir paveldėjimo pagal jį ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Testamento sąvoka. Testamentas - vienašalis sandoris. Testamento forma. Testamento turinys. Bendrasis sutuoktinių testamentas, jos specifiniai bruožai. Oficialieji testamentai. Bendrasis testamentas. Bendrasis sutuoktinių testamentas. Testamentų registravimas. Išvados.

Ištrauka

Bendrasis sutuoktinių testamentas naujas institutas šiandieninėje Lietuvos teisėje. Tai institutas, kuris įtvirtintas dabar galiojančiame Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, ir skaičiuojantis aštuntuosius buvimo Lietuvos teisinėje sistemoje metus.
Pažymėtina, kad šis institutas unikalus ir tuo, kad ne visos užsienio valstybės savo teisinėje sistemoje yra įvedusios šį institutą. Todėl ir nuomonių, komentarų ir interpretacijų susijusių su šios rūšies testamentu gausu.
Žinoma, norint suprasti pagrindinius ir specifinius šios rūšies testamento bruožus, darbą pradedu nagrinėti sistemiškai, t.y. bendrosios testamento sąvokos atskleidimas, neišskiriant bendrojo sutuoktinių testamento, atsiradimo ištakų paieška. Tik supratę ir išanalizavę testamento sąvoką ir kilmę, galime pradėti nagrinėti, kaip vieną iš testamento rūšių, t.y. bendrąjį sutuoktinių testamentą. Toks darbo struktūrizavimas leis kiek įmanoma plačiau apžvelgti pagrindinius ir esminius bendrojo sutuoktinio testamento skiriamuosius bruožus.
Temos aktualumas. Testamento ištakos sietinos su Senovės Romos laikais, ir atrodo kaip savaime suprantamas ir kasdieniškas. Šios rūšies testamento naujumas paskatino pasirinkti šią temą. Juo labiau, kad tik susipažinus su teisine baze, moksline literatūra, bei notarų darbo praktika, atskleidžia, jog net ir čia teisinis reguliavimas yra palikęs tam tikrų spragų, neatitikimų, kolizinių situacijų.
Darbo dalykas. Nagrinėjama Lietuvos Respublikos civilinio kodekso normos reglamentuojančios bendrojo sutuoktinių instituto reglamentavimą, šiek tiek skiriama dėmesio užsienio šalių normoms.
Darbo tikslas. Sistemiškai ir analitiškai išnagrinėti bendrąjį sutuoktinių testamento institutą, kaip ataskaitos pradžios tašku pasirinkau testamento, kaip sandorio sampratos nagrinėjimą, toliau išskiriant ir aptariant trumpai testamentų rūšis, o galiausiai nagrinėjant bendrojo sutuoktinių testamento institutą.
Darbo uždaviniai.
1). Išskirti testamento, kaip sandorio individualizuojančius specifinius bruožus, suformuluoti testamento ir bendrojo sutuoktinių testamento sąvokas;
2). Apžvelgti bendrojo sutuoktinių testamento sudarymo, jo vykdymo ir panaikinimo tvarką;
3). Testamentų registro veiklos specifinių bruožų apžvalga.
Darbo metodai. Temai visapusiškai atskleisti naudosime teisės mokslui įprastus tyrimo metodus: lyginamąjį istorinį, lyginamąjį, loginį, sisteminės ir turinio analizės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.23 KB
Autoriuslinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLinas Petrauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrojo sutuoktiniu testamento ir paveldejimo pagal ji ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Linas Petrauskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą