Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Bausmė ir atsakomybė

Bausmė ir atsakomybė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Bausmė ir atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus teisės ir laisvės yra esminės šiuolaikinės civilizacijos vertybės. Pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės, pavyzdžiui, žmogaus teisė į gyvybę, yra prigimtinės, pamatinės, absoliučios, neatimamos teisės, saugomos įstatymų. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad prigimtines teises žmogus turi nepriklausomai nuo to, ar jos yra įtvirtintos valstybės teisės aktuose, ar ne, taip pat šias teises turi kiekvienas žmogus, tai reiškia, kad jas turi ir geriausieji, ir blogiausieji žmonės - niekas negali jų atimti. Prigimtinės teisės sudaro tą minimumą, atskaitos tašką, nuo kurio plėtojamos ir papildomos visos kitos teisės. Paneigiant pagrindinę žmogaus teisę, iškart paneigiamos ir visos kitos asmens teisės. Tačiau individas, turėdamas įvairių teisių ir laisvių, negali jomis piktnaudžiauti, naudotis jomis, kaip tik jam šauna į galvą, ignoruodamas visuomenės interesus, socialinę aplinką ir joje įtvirtintas moralės, dorovines bei teisines taisykles. Jei vis dėlto žmogus nusprendžia elgtis neteisėtai – jis privalo už tokį poelgį atsakyti, t. y. turi už tai būti atitinkamai proporcingai nubaustas, nes turėjo galimybę elgtis pagal savo valią. Atsakomybė ir bausmė yra panašios, tačiau ir labai skirtingos kategorijos, kurios dažnai painiojamos. Būtent svarba jas atriboti bei paaiškinti ir lemia šio darbo aktualumą.
Siekiant suvokti ir išanalizuoti bausmės ir atsakomybės sąvokas, darbe naudojamasi įvairiais tyrimo metodais: lingvistiniu, sisteminiu, istoriniu, loginiu. Visi šie metodai yra tarpusavyje susiję ir vienas kitą papildo.
Darbe remiamasi įvairiais šaltiniais (Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo nutarimais, Lietuvos Respublikos Baudžiamuoju kodeksu bei jo komentaru, įvairiais straipsniais bei monografijomis, kitais šaltiniais), kurie padeda atskleisti bausmės ir atsakomybės kategorijų esmę bei reikšmę socialiniame gyvenime.
Gyvename visuomenėje, tai reiškia – ne vieni, aplink yra daug individų, kurių atžvilgiu turime elgtis vienaip ar kitaip – esame priklausomi. Kategorija "autonomija" šiuo požiūriu yra labai sąlyginė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.2 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. J. Gumbis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bausme ir atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. J. Gumbis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą