Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus

Teisinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti teisinę atsakomybę už aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus. Teisinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus. Administracinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus. Baudžiamoji atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus. Civilinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus. Materialinė atsakomybė už aplinkos apsaugos pažeidimus. Drausminė atsakomybė. Tarnybinė atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Rūpinimasis aplinkos apsauga šiandien tampa ne tik gero tono ženklu, bet būtinybe, kurią jau suvokia tiek vyriausybės, tiek verslo bendrovės visame pasaulyje. Požiūris į aplinkos apsaugos normų pažeidėjus griežtėja, griežtinami ir šią sritį reguliuojantys teisės aktai. Pastariesiems nusižengusios organizacijos laukia ne tik teisinė atsakomybė, bet ir neigiama visuomenės reakcija, galinti stipriai pakenkti reputacijai.
Teisė į sveiką, švarią aplinką yra viena iš pagrindinių žmogaus teisių. Tačiau išsaugoti aplinką galima tik tada, jei visuomenė, sąveikaudama su aplinka, vadovaujasi tam tikrais aplinkosaugos reikalavimais, kuriuos reguliuoja valstybė. Valstybės aplinkosauginė funkcija įgyvendinama įvairiomis teisinėmis priemonėmis (įstatymais ir kitais teisės aktais) kurie apibrėžia valstybės aplinkos apsaugos politiką, aplinkos apsaugos principus, nustato gamtos išteklių naudojimo tvarką, atskirų gamtos išteklių apsaugos priemones, ūkinės veiklos aplinkosauginius pagrindus, aplinkos apsaugos valdymą ir kontrolę bei atsakomybę už aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus.
Darbo tikslas : išanalizuoti teisinę atsakomybę už aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus.
Darbo uždaviniai:
1) Aprašyti administracinę, baudžiamąją, civilinę ir materialinę atsakomybes už aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus.
2) Apžvelgti drausminę ir tarnybinę atsakomybes.
Aplinkos apsaugos teisės sistema yra grindžiama LR Konstitucijos nuostatomis, pripažįstančiomis aplinkos apsaugą savarankiška teisinio reguliavimo sfera. Konstitucijos 54 straipsnis įpareigoja valstybę rūpintis natūralios gamtinės aplinkos, gyvūnijos ir augalijos, atskirų gamtos objektų, ypač vertingų vietovių, apsauga, saikingu gamtos išteklių naudojimu, atkūrimu ir gausinimu.
Valstybė, įstatyme įtvirttindama vienokius ar kitokius aplinkos apsaugos reikalavimus, skatina tik tokį elgesį, kuris atitinka ar bent neprieštarauja tiems reikalavimams. Pažeidus aplinkos apsaugos reikalavimus, kalti asmenys yra traukiami teisinėn atsakomybėn.
Teisinė atsakomybė už aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimą – tai įstatymų nustatytų valstybės prievartos priemonių taikymas aplinkos apsaugos įstatymų pažeidėjams, siekiant juos nubausti, taip pat užkirsti kelią naujiems pažeidimams ir pašalinti atsiradusias neigiamas pasekmes.
Teisinės atsakomybės pagrindas – tai kaltas neteisėtas elgesys ( veikimas ar neveikimas ), kuriuo pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai ir už kuriuos yra numatyta teisinė atsakomybė.
Aplinkos apsaugos įstatymų pežeidimai yra labai įvairūs, kaip įvairūs ir jų objektai, pažeidimo padarymo tikslai, būdai, pavojingumo laipsnis ir t.t., todėl jie gali būti įviriai klasifikuojami. Pagal teisinės atsakomybės, taikomos už aplinkos apsaugos įsatymų pažeidimą, rūšis yra skiriami administraciniai nusižengimai, nusikaltimai, civiliniai deliktai. Pagal pažeidimo objektą yra išskiriami pažeidimai, padaryti alinkos, dirvos, augalijos, gyvūnijos, aplinkos oro ir kitose srityse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-02
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.29 KB
AutoriusRosita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPetkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe uz aplinkos apsaugos pazeidimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Petkevičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą