Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>"Natura 2000" Lietuvoje (2)

"Natura 2000" Lietuvoje (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

"Natura 2000" tinklas ir jo sukūrimo svarba Teisinis "Natura 2000" pagrindas. Paukščių direktyva. Buveinių direktyva. Kaip kuriamas "Natura 2000" tinklas. "Natura 2000" apribojimai. "Natura 2000" Lietuvoje.

Ištrauka

Dėl klimato, dirvožemio, reljefo ypatybių bei žmogaus veiklos susiformavo labai įvairios gamtinės ir pusiau natūralios daugybės gyvųjų organizmų rūšių buveinės. Tokia gyvojo pasaulio įvairovė formavosi Žemėje milijonus metų. Dabar mokslui žinoma apie 1,7 mln. bakterijų, dumblių, grybų ir kerpių, augalų, bestuburių ir stuburinių gyvūnų rūšių. Europos kalnuose ir jų slėniuose, įvairių tipų miškuose, stepėse, laukuose, pelkėse, upėse ir ežeruose, kitose natūraliose
buveinėse gyvena apie 150 žinduolių, 520 paukščių, 180 roplių ir varliagyvių, 150 žuvų, 10 000 augalų ir apie 100 000 bestuburių rūšių. Vis dėlto nepaisant griežtos gamtos apsaugos politikos Europos Sąjungos šalyse daugelio rūšių populiacijos sparčiai nyksta. Dėl neracionalios ūkinės veiklos nukenčia ne tik retos rūšys. Pastebėta, kad sparčiai nyksta ir kai kurios įprastos rūšys.
Šiandien apie pusė Europos žinduolių rūšių ir trečdalis roplių, žuvų ir paukščių rūšių yra nykstančios. Daugelyje Vakarų Europos šalių ištiesinus, sureguliavus upelius, išnyko bebrai, labai sumažėjo rupūžių, varlių. Gyvulių augintojai tol persekiojo vilkus, kol jie išnyko beveik visoje Europoje.
Europos Sąjungos šalyse ypatingas dėmesys skiriamas aplinkos kokybei. Mūsų gyvenamoji aplinka - gyvoji ir negyvoji gamta yra labai trapi ir pažeidžiama. Todėl kiekvienos šalies moralinė pareiga yra ateities kartoms išsaugoti tokią gamtos įvairovę, kokia ji išlikusi iki šių dienų. Pirmiausia turime puoselėti mums gyvybiškai svarbią gyvąją gamtą (biologinę įvairovę), todėl ją išsaugoti ir gausinti yra vienas iš svarbiausių Europos Sąjungos tikslų.
Suintensyvėjus žemės naudojimui visoje Europoje kilo grėsmė natūralioms buveinėms, sumažėjo daugelio rūšių populiacijų. Tai prasidėjo daugiau nei prieš 100 metų ir tęsiasi iki šiol, natūralių buveinių lieka vis mažiau. Anksčiau buvusios gausios gyvūnų populiacijos sparčiai nyksta, o kai kurioms rūšims gresia visiškas išnykimas. Iš 10 000 ES esančių augalų rūšių, 3000 yra nykstančios, o 27 rūšims gręsia išnykimas. Todėl ir buvo sukurtas "Natura 2000" tinklas, kurio pagrindinė idėja - apsaugoti buveines ir rūšis nuo išnykimo. "Natura 2000" - tai vieningas Europos Sąjungos saugomų gamtinių teritorijų tinklas. Šis tinklas jungia trapiausias ir vertingiausias natūralias ES buveines bei rūšis, kurios ypatingai svarbios visos Europos biologinei įvairovei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.55 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Žvaigždinienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Natura 2000 Lietuvoje (2) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Žvaigždinienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą