Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės šaltiniai: sąvoka ir pagrindinės rūšys

Teisės šaltiniai: sąvoka ir pagrindinės rūšys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas bus panagrinėti tik pagrindines jų rūšis, apibrėžiant kiekvieno iš jų sąvoką, skiriamuosius bruožus, ypatybes, taip pat išanalizuoti teisės šaltinio sąvoką, jos daugiareikšmiškumą, problematiką. Teisės šaltinių samprata. Teisės šaltinio kilmė. Teisės šaltinio sąvoka. Teisės šaltinio sąvokos daugiareikšmiškumas ir problematika. Teisės šaltinis ir teisės forma. Teisės šaltinių klasifikavimas ir pagrindinės jų rūšys. Teisės šaltinių klasifikavimo pagrindai. Kontinentinės ir anglosaksiškosios teisinės sistemos santykis su teisės šaltiniais. Pagrindinės teisės šaltinių rūšys. Konkrečios teisės šaltinių rūšys teisės doktrinoje. Teisės šaltinių hierarchija. Išvados.

Ištrauka

Tam, kad teisė galėtų reguliuoti elgesį, ji turi įgyti objektyviai egzistuojantį pavidalą. Toks objektyviai egzistuojantis pavidalas yra teisės šaltinis – teisės išraiškos būdas. Teisės teorijoje teisės šaltinis – tai įtvirtintų, nustatytų ir išreikštų teisės normų oficiali forma, galiojanti valstybėje. Būtent iš teisės šaltinių, mes sužinome tiek apie savo, tiek apie kitos šalies teisinę sistemą, jos ypatumus, teisinį visuomenės ir valdžios gyvenimo, egzistavimo reguliavimą. Iš istorinių teisės šaltinių sužinome apie anksčiau galiojusią teisę, iš kurios ir kilo, kurios pagrindu susiformavo dabartinė, šiuolaikinė teisė.
Šio kursinio darbo tema yra "Teisės šaltiniai: sąvoka ir pagrindinės rūšys". Teisės šaltiniai yra skirstomi į daugybę rūšių, tačiau šio kursinio darbo tikslas bus panagrinėti tik pagrindines jų rūšis, apibrėžiant kiekvieno iš jų sąvoką, skiriamuosius bruožus, ypatybes, taip pat išanalizuoti teisės šaltinio sąvoką, jos daugiareikšmiškumą, problematiką.
Darbe remsiuosi tiriamaisiais straipsniais iš mokslinių leidinių ir moksline įvairių autorių doktrina, kurie padės atskleisti teisės šaltinių esmę, jų problematiką, klasifikaciją.
Darbo objektas – teisės šaltiniai ir pagrindinės jų rūšys.
Pirmiausia kursiniame darbe pateikta "teisės šaltinio" sąvokos kilmė. Tada pereinama prie šiandieninės teisės šaltinių sampratos, jų sąvokos (siekiant suvokti teisės šaltinių esmę ir reikalingumą). Toliau bus aptartos opiausios teisės šaltinių sritys: teisės šaltinio sąvokos daugiareikšmiškumas, teisės formos ir teisės šaltinio sąvokų tapatinimas. Antroje kursinio darbo dalyje aptarsiu teisės šaltinių klasifikavimą įvairiais pagrindais, pagrindines teisės šaltinių rūšis kontinentinėje ir anglosaksiškoje teisės sistemose bei tokio skirstymo pokyčius istorijoje atsižvelgiant į kaitą šiuolaikinėje teisėje, į ES teisę, bendrosios ir kontinentinės teisės šeimų artėjimą, o pabaigoje išskirsiu konkrečias teisės šaltinių rūšis ir jas apibūdinsiu bei pateiksiu hierarchinę teisės šaltinių struktūrą Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje.
Siekiant atskleisti analizuojamos temos esmę bus naudojamas sisteminis, istorinis bei lingvistinis teisės aiškinimo metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-21
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.71 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Kazanavičiūtė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises saltiniai savoka ir pagrindines rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Kazanavičiūtė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą