Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinis precedentas (3)

Teisinis precedentas (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įžanga. Teisinio precedento samprata. Teisinio precedento istorinė raida. Teisinis precedentas kaip teisės šaltinis. Teisinio precedento rūšys. Teisinio precedento vaidmuo Lietuvos teisės šaltinių sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Pradedant nagrinėti teisinio precedento sampratą, jo vietą Lietuvos valstybės teisinėje sistemoje, pirmiausia reikėtų trumpai apžvelgti pačio teisinio precedento atsiradimo prielaidas ir sąlygas, taip pat jo vietą ir vaidmenį ne tik Lietuvos teisės šaltinių sistemoje, bet ir Europoje, kurios dalimi mes esame geografiniu požiūriu ir į kurią einame vertinant iš ekonominio bei politinio taško. Taip pat vertėtų paanalizuoti teisinio precedento, kaip vieno iš teisės šaltinių, esmę, jam keliamus uždavinius ir įgyvendinimo problemas, o visų pirma, teisinio precedento vystymąsi istorijos raidos kontekste.
Lietuvos, kaip ir kitų kontinentinės Europos šalių teisinė sistema paremta senovės Romos teisinių pagrindų palikimu, išlikusiu iki mūsų dienų per daugiau kaip pusantro tūkstančio metų. Plačiau susipažinus su įvairiomis pasaulinės teisės sistemomis aiškėja, kad ši, kaip ir kitos teisės sistemos taip pat yra ne be priekaištų. Tai išryškėja ne tik dėl mūsų šalies leidžiamų norminių aktų netobulumo, bet ir dėl kitų, dažnai nuo įstatymo leidėjo nepriklausančių priežasčių. Viena iš tokių priežasčių yra pačio teisėkūros proceso trukmė, kuri dažnai yra per didelė, tačiau tai yra neišvengiama demokratijos sąlygomis. Dažnai teisininkų paruoštas norminis dokumentas priimamas su tokiais taisymais, kurie padaro neįmanomu įgyvendinti pirminius akto tikslus, arba tą aktą padaro sunkiai vykdomu dėl jo ryškaus išsiskyrimo iš kitų aktų konteksto. Be to, dažnai pakeista arba panaikinta teisės norma sukelia tam tikrų kolizijų, kadangi pamirštama apie kitas normas, kurių veikimas betarpiškai susijęs su pakeistosios ar panaikintosios normos veikimu. Taip pat yra ir su teisės normų nebuvimu, kurių būtinumas yra sąlygotas visuomeninio santykio praktinio bylos išsprendimo reikmėmis, pagrindiniais principais, politikos, įstatymų leidybos tikslu ir turiniu, taip pat kitais teisės reiškiniais, išplaukiančiais iš reiškinių ir santykių prigimties iššaukia teisinių spragų atsiradimą. Vienas iš tokių teisės spragų naikinimo būdų ir gali būti mūsų paimtas nagrinėti teisinis precedentas, kuris daugelyje užsienio šalių yra pagrindiniu šaltiniu užpildant teisės spragas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-20
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis23.23 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasG. Lastauskienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisinis precedentas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą