Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija (3)

Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisės saugomų vertybių ir interesų pažeidimų elektroninėje erdvėje klasifikavimas ir bendrosios ypatybės, skirtumai nuo tradicinių teisės pažeidimų. Žmogaus pagrindinių teisių ir laisvių pažeidimai, kompiuteriniai nusikaltimai ir civiliniai deliktai. Reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje, galimos prevencijos priemonės. Išvada.

Ištrauka

Per keletą pastarųjų metų kompiuteriniais tinklais sąveikaujančių žmonių skaičius sparčiai auga. Dideliais tempais besiplėsdama kibernetinė erdvė pritraukia vis daugiau ir daugiau žmonių, ima veržtis į įvairiausias socialinio, ekonominio, politinio ir kitas gyvenimo sritis, tokias kaip žmonių bendravimas, reklama, laisvalaikis, keitimasis įvairiausiais duomenimis, periodinė "spauda" ir t.t. Žinoma, tokiais tempais besivystydama kibererdvė neaplenkia ir tokių socialinių reiškinių kaip nusikaltimai arba deviacija.
Nors ir galima pagrįstai teigti, kad mūsų šalis dar labai daug atsilieka informacinių technologijų panaudojime įvairiose žmonių veiklos sferose nuo labiau išsivysčiusių ir šioje srityje pirmaujančių šalių, bet jų diegimo procesas labai spartus. Toks informacinių technologijų diegimas leidžia žmonėms greičiau pasinaudojus informacinėmis technologijomis atlikti įvairius darbus. Kompiuterinės technikos pažanga atvėrė naujas galimybes daugelyje sričių tuo suteikdama galimybę jas modernizuoti. Modernizacija nulemia veiklos sėkmę ir padidina jos efektyvumą. Tačiau kaip ir daugelis naujovių informacinės technologijos taip pat atvėrė duris antisocialiems bei nusikalstamiems veiksmams, kurie anksčiau nebuvo įmanomi. Skaitmeninės sistemos, įstatymų laužytojams pasiūlė naujų galimybių, jos sukūrė visiškai naują terpę, kurioje tradiciniai nusikaltimai gali būti atliekami netradiciniais būdais. Sparti kompiuterinio tinklo plėtra padidino įvairių sistemų pasiekiamumą ir tuo pačiu jų pažeidžiamumą. Tai pasireiškia taip vadinamomis neteisėtomis kompiuterinėmis veikomis. Tai ir tradicinių nusikaltimų nauji padarymo būdai panaudojant kompiuterines technologijas ir visiškai nauji nusikaltimai kurie iki tol buvo nepavojingi visuomenei ar tiesiog negalimi. Jų pavojingumas atsirado tik esant tam tikroms sąlygoms kurias ir sudarė kompiuterinės technologijos. Viena iš tokių nusikaltimų rūšių yra kompiuterinės informacijos grobimai. Tai fenomenas kuriam atsirasti reikėjo daugelio įvairų priežasčių iš kurių pagrindinėmis reikėtų laikyti informacijos laikymą kompiuteryje ir jos perdavimą kompiuterio pagalba, bei informacijos vertingumą. Informacijos grobimas nuo kitų grobimų išsiskiria savo ypatinga specifika, būdais, ir subjektais.
Toliau apibūdinsime kompiuterinės informacijos grobimą (iš kur ir kaip yra grobiama informacija) t.y. informacijos grobimo būdus, juos apibrėšime ir suklasifikuosime, apibūdinsime subjektus vykdančius tokius nusikaltimus, priežastis skatinančias juos tokius veiksmus atlikti. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas ir teisiniam šios problemos aspektui, nes už kiekvieną pavojingą veiką galėjusią sukelti ar sukėlusią žalą valstybei, jos įstaigoms ar privačioms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, ar asmenims, turi būti numatyta atsakomybė. Kokia atsakomybė ir už ką yra numatyta pas mus ir ko jai trūksta. Taip pat bus aiškinamasi kokios informacijos grobimo kvalifikavime kyla teisinės problemos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-20
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis28.14 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Mizaras
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimai elektronineje erdveje ir ju prevencija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Mizaras
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą