Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų struktūra: požiūrių įvairovė

Teisės normų struktūra: požiūrių įvairovė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – remiantis teisės doktrina išanalizuoti skirtingus požiūrius į teisės normos struktūrą. Teisės normos samprata ir reikšmė. Teisės normos vidinė struktūra. Hipotezė. Dispozicija. Sankcija. Diskusijos ir požiūriai dėl teisės normos struktūros. Tekstinė ir loginė teisės normos struktūra. Konstitucinės teisės doktrinos požiūris į teisės normų struktūrą. Baudžiamosios teisės doktrinos požiūris į teisės normų struktūrą. Baudžiamojo proceso teisės doktrinos požiūris į teisės normų struktūrą. Požiūris į teisės normų struktūrą kitose teisės šakose. Išvados. Summary. Santrauka.

Ištrauka

Teisės teorija – teisės mokslų pagrindas, nagrinėjantis teisės sampratą, jos funkcijas, sąvokas bei sistemingumą. Šios disciplinos objektas – teisė, kaip priemonė socializuojanti ir humanizuojanti žmonių tarpusavio santykius.
Teisės teorijoje yra nemažai diskusinių klausimų, kai teisės teorijos mokslininkai pateikia priešingas nuomones, argumentus, kuriais siekiama pagrįsti vienus ar kitus teiginius bei laikosi skirtingų pozicijų. Iki šiol nėra vieningai sutariama, kas yra teisė ir kuri teisės sampratos teorija artimiausia ir geriausiai atspindi teisę. Ne išimtis yra teisės normos samprata ir bei jos struktūra.
Diskusijos dėl teisės normos struktūros vyksta ne tik tarp teisės teorijos bet ir tarp skitingų teisės šakų mokslininkų. Visgi dažniausiai yra pripažįstamas klasikinis požiūris, teigiantis, kad teisės normos struktūros elementai yra hipotezė, dispozicija ir sankcija, tačiau yra ir kitokių nuomonių, teigiančių priešingai bei bandančių paneigti trinarę teisės normos struktūrą siaurinant ją iki dviejų elementų arba plečiant – pridedant dar vieną arba du papildomus elementus. Teisės normų struktūra yra viena aktualių temų teisės teorijos ir visų teisės šakų lygmenyje.
Lietuvoje teisės normos vidinė struktūra nėra plačiai nagrinėjama. Teisės teorijoje plačiausiai šią temą nagrinėjo A. Vaišvila Teisės teorijos monografijoje. Ši tema trumpai yra nagrinėjama ir konkrečių teisės šakų vadovėliuose, pateikiant priimtiną teisės normos struktūros formą. E. Kūris nagrinėdamas konstitucinės teisės principus taip pat yra išsakęs nuomonę dėl teisės normų struktūros mokslinėje publikacijoje "Konstitucinių principų plėtojimas konstitucinėje jurisprudencijoje", bei Lastauskienė G. mokslinėje publikacijoje "Teisės normos struktūra: normatyvumo ir normalumo nustatymo aspektai".
Tikslas – remiantis teisės doktrina išanalizuoti skirtingus požiūrius į teisės normos struktūrą.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti teisės doktrinoje pateikiamą teisės normos sampratą bei reikšmę.
2. Išanalizuoti teisės normos vidinius struktūros elementus bei įvertinti jų svarbą teisei.
3. Remiantis teisės teorijos ir atskirų teisės šakų doktrina išanalizuoti ir įvertinti skirtingus požiūrius į teisės normų struktūrą.
Metodai:
Apibendrinimo metodas bus naudojamas teisės doktrinos apibendrinimui bei išvadų rengimui.
Lyginimo metodas bus naudojamas lyginant skirtingų autorių požiūrius dėl teisės normos vidinės struktūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-11-26
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.83 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Gintalas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu struktura poziuriu ivairove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Gintalas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą