Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Finansų teisės ypatumai ir ryšys su kitomis teisės šakomis

Finansų teisės ypatumai ir ryšys su kitomis teisės šakomis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - pateikti finansų teisės sampratą, aptarti finansų teisės dalyką ir metodus, jos vietą Lietuvos Respublikos teisės sistemoje, ypatumus ir ryšį su kitais mokslais ir kitomis teisės šakomis. Finansų teisės sąvoka. Finansų teisės dalykas. Finansinių teisinių santykių dalyviai. Finansų teisės vieta teisės sistemoje. Finansų teisės ryšys su kitomis teisės šakomis. Finansų teisė – Konstitucinė teisė. Finansų teisė – Administracinė teisė. Finansų teisė – Civilinė teisė. Finansų teisė – Baudžiamoji teisė. Išvados.

Ištrauka

Finansų teisės ypatybės labiausiai atsiskleidžia lyginant ir atskiriant ją nuo kitų teisės šakų bei nagrinėjant jos reguliavimo dalyką ir metodą. Atsižvelgiant į tai, kad finansų teisė atsiskleidžia vienoje iš valstybės veiklos sričių, ji glaudžiausiai susijusi su konstitucine ir administracine teise, kurios daro įtaką valstybės veiklai ir jos organizacijai. Taip pat finansų teisė susijusi su civiline teise, baudžiamąja teise, darbo teise, žemės teise ir kitomis. Tačiau yra įžvelgiama ir skirtumų tarp šių teisės šakų, kurie bus aptarti darbe.
Šios temos tikslas - pateikti finansų teisės sampratą, aptarti finansų teisės dalyką ir metodus, jos vietą Lietuvos Respublikos teisės sistemoje, ypatumus ir ryšį su kitais mokslais ir kitomis teisės šakomis.
Keliami uždaviniai:
1. Paaiškinti finansų teisės sampratą, dalyką ir metodus;
2. Suvokti ir paaiškinti finansų teisės vietą teisės sistemoje;
3. Suvokti ir paaiškinti finansų teisės ypatumus ir ryšį su kitais mokslais ir kitomis teisės šakomis.
Tyrimo metodai: tyrimas bus atliekamas naudojantis analizės, lyginamuoju, loginiu ir kt. metodais.
Finansų teisė - tai visuma teisės normų, reguliuojančių visuomeninius santykius, susidarančius kaupiant, paskirstant ir panaudojant valstybės pinigines lėšas, būtinas valstybės uždaviniams ir funkcijoms vykdyti konkrečiame laiko periode. Nagrinėjant kas tai yra finansų teisė, reikia sužinoti, kas tai yra finansai.
Finansai — ekonominiai piniginiai santykiai, kurių pagalba paskirstant ir perskirstant bendrąjį vidaus produktą ir nacionalinės pajamos yra sudaromos bei panaudojamos decentralizuotais ir centralizuotais piniginiais fondais siekiant vykdyti valstybės funkcijas ir užtikrinti ekonominės plėtros sąlygas1.
Finansų teisė kaip mokslo šaka nagrinėja normas, reguliuojančias visuomeninius santykius, įgyvendinamus valstybei vykdant finansinę veiklą. Kaip mokslo struktūra ji skirstoma į bendrąją ir specialiąją. Atsižvelgiant į tai, kad šis mokslas turi ekonominį pobūdį, finansų teisę galima apibrėžti taip: finansų teisė - tai visuma teisės normų reguliuojančių valstybės finansinę veiklą.
Finansų teisė yra specifinė teisės šaka išsiskirianti savo:
-dalyku;
-visuomeninių santykių, kuriuos ji reguliuoja, pobūdžiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.97 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVaitiekus Novikevičius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansu teises ypatumai ir rysys su kitomis teises sakomis [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vaitiekus Novikevičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą