Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų rūšys

Teisės normų rūšys

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: Apžvelgti teisės normų rūšis. Teisės normos struktūra. Teisės normų rūšys. Teisės normų sistemingumas. Teisės normų įgyvendinimas. Išvados.

Ištrauka

Teisės sampratų yra ne viena. Įvairūs autoriai mano teisę esant laisvės matu, teisingumo norma, visuomenės susitarimo, kompromiso priemone.
Teisės samprata turi padėti nustatyti, teisėtas ar neteisėtas žmonių elgesys ir jo padariniai.
Teisės normos - tai bendrieji (formaliai užfiksuoti) teisėto elgesio kriterijai, nustatantys teisiškai leistiną ir ginamą elgesį ir tokio elgesio ribas. Kaip bendrosios elgesio taisyklės, teisės normos tiesiogiai nereglamentuoja, nenustato žmonių elgesio, o daro tai atsižvelgdamos tik į tam tikras socialinio gyvenimo sritis.
Socialinė teisės paskirtis - būti nuolatiniu patikimu reguliavimo ir gynybos mechanizmu, garantuojančiu visuomeninių santykių dalyviams ir jų kolektyvams teisėto elgesio erdvę greta ekonominių, bendrųjų socialinių ir psichologinių reguliatorių ir stimulų visoje materialiųjų ir dvasinių interesų sistemoje.
Būtini du teisės sampratos elementai: norminis teisės pobūdis (teisės būvimas ir paskirtis - būtinai normuoti ir tvarkyti visuomeninius santykius) ir įtvirtinti autonomiškos asmenybės laisvę, teisiškai leistino elgesio erdvę.
Teisė – tai reali visuomenės jėga, priešinga savivalei ir netvarkai.
Valstybė nekuria teisės, tačiau užtikrina jos įgyvendinimą visomis stadijomis. Integralus teisės supratimas turi pasaulėžiūros reikšmę, orientuoja visuotinę žmonių ir profesinę teisinę sąmonę į suvokimą, kad teisinis santykių ir elgesio reguliavimas leidžiamas tik ten, kur teisinio proceso priemonėmis galimas įrodymas, teisių ir pareigų atlikimas, kad teisės galiojimas suponuoja tam tikras sąlygas, darinius, gebančius taikyti teisę ir prireikus priversti ją įgyvendinti.
Taigi teisė iš esmės išreiškia suderintą reguliuojamųjų santykių dalyvių valią, asmens prioritetus ir vertybes ir dėl to yra individų ir jų kolektyvų laisvės ir atsakomybės matas, įvairių interesų ir poreikių civilizuoto tenkinimo priemonė.
Teisės apibrėžimas galėtų būti toks: teisė yra tautos sukurtų, įstatymuose ir kituose valstybės pripažintuose šaltiniuose išreikštų visuotinai privalomų teisėto leistino ir draudžiamo elgesio taisyklių (normų) sistema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.29 KB
AutoriusEma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasProf. dr. H. Malevski
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Prof. dr. H. Malevski
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą