Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Šaunamasis ginklas, jo panaudojimas

Šaunamasis ginklas, jo panaudojimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Policijos specialios priemonės. Teisėtvarkos pareigūnų jėgos panaudojimas. Šaunamojo ginklo ir sprogstamųjų medžiagų panaudojimo aspektai: Šaunamojo ginklo naudojimas, Netinkamas jėgos ir šaunamojo ginklo panaudojimas, Fizinės prievartos, išskyrus šaunamąjį ginklą, panaudojimo atvejai, Šaunamojo ginklo panaudojimas prieš asmenį, Šaunamojo ginklo panaudojimas prieš transporto priemonę, Specialus šaunamojo ginklo panaudojimas, Policijos pareigūnų atsakomybė naudojant jėgą, Bendri prievartos priemonių naudojimo principai. Išvados.

Ištrauka

Demokratinė visuomenė, suteikdama žmogui galimybę ugdyti ir realizuoti save kaip asmenybę, atsisako autoritarinei visuomenei būdingos jo elgesio totalinės kontrolės ir apeliuoja į žmogaus vidinį pasaulį. Tačiau visuomenė, išsivadavusi iš totalitarizmo, yra arba apsvaigusi nuo atgautos laisvės ir piktnaudžiauja ja, arba nežino ką su ja daryti. Žmonės, praradę moralinių sprendimų ir poelgių leistinumo kriterijus, iki galo nesuvokia, kad laisve reikia mokėti naudotis, kad ji neatskiriama nuo pareigos ir atsakomybės. Todėl kyla būtinumas pažaboti žmogaus prigimčiai būdingą agresiją, savivalę, sudaryti sąlygas siekti visuomenės santarvės, socialinės partnerystės.
Siekiant šių tikslų labai svarbūs yra žmogaus teisių ir laisvių įstatyminio apribojimo kriterijai, tokių apribojimų įgyvendinimo tvarka ir procedūra. Tai globalinė problema, kurios sprendimui didelę reikšmę teikia tarptautiniai žmogaus teisių dokumentai. Dar 1948 metais Visuotinė žmogaus teisių deklaracija paskelbė, kad visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis, ir paragino juos elgtis vienas kito atžvilgiu kaip brolius ( 1 straipsnis), priminė žmogaus pareigas visuomenėje, kurioje tik ir gali laisvai ir visiškai vystytis jo asmenybė (29 straipsnis 1 dalis), ir numatė galimybę apriboti vienų žmonių teises ir laisves tik įstatymu ir vien tik tam, kad garantuotų kitų žmonių teisių ir laisvių deramą pripažinimą ir gerbimą, siekiant patenkinti teisingus moralės, viešosios tvarkos ir visuotinės gerovės reikalavimus demokratinėje visuomenėje (29 straipsnis 2 dalis). Šiems teiginiams įgyvendinti steigiamos įvairios valstybės institucijos. Viena iš tokių institucijų yra policija.
Policijos pareigūnui suteiktų teisių ir pareigų įgyvendinimas gali būti susijęs su būtinumu panaudoti prievartos priemones. Be to, pareigūnai, vykdydami savo tarnybos pareigas, turi teisę ginti ir savo gyvybę bei sveikatą. Šiais tikslais įstatymas numato pareigūnų teisę turėti ir atitinkamose situacijose panaudoti šaunamąjį ginklą ir kitas fizinės ir psichinės prievartos priemonės. Būtinumas panaudoti prievartą gali kilti įvairiose situacijose, pvz., jėga priverčiant asmenį įvykdyti teisėtą reikalavimą; atremiant pavojingą kėsinimąsi, stabdant automobilį.
Tačiau prievartos priemonių panaudojimas, atliekant tarnybos pareigas, yra susijęs su kitų asmenų laisvių ir teisių apribojimu. Todėl pareigūno veiksmų teisėtumo vertinimas – tai sudėtingas procesas, priklausantis nuo įvairių įstatymų nuostatų. Pagrindinis įstatymas, tampantis pareigūno veiksmų teisėtumo kriterijumi, yra Policijos veiklos įstatymas, reglamentuojantis pareigūno teises ir pareigas bei nustatantis prievartos tarnybinėje veikloje panaudojimo sąlygas.
Atsakant į klausimą. ar policijos pareigūno prievartos priemonių panaudojimas atitiko Policijos veiklos įstatymo reikalavimus, svarbiausios tos Policijos veiklos įstatymo normos, kurios reglamentuoja pareigūno profesines teises ir pareigas, nustato šaunamųjų ginklų ir kitų prievartos priemonių panaudojimo sąlygas. Todėl šių normų žinojimas būtinas kiekvienam policijos pareigūnui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis53.71 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saunamasis ginklas jo panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais