Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) institucijos (8)

Europos Sąjungos (ES) institucijos (8)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) organizacinė struktūra. Europos Sąjungos institucijos ir jų funkcijos. Europos Viršūnių Taryba. Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisija (EK). Europos Parlamentas (EP). Teisingumo Teismas. Audito Rūmai. Europos Sąjungos konsultacinės institucijos. Europos investicijų bankas. Europos centrinis bankas (ECB). Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos demokratinės valstybės konstitucijoje yra numatyta, kurios pagrindinės institucijos atlieka valstybės funkcijas ir kaip jos pasidalija valdžios kompetencija. Nors Europos Sąjunga ir neturi savo konstitucijos, tačiau jau Steigimo sutartyse, kurių pagrindu ir buvo sukurta Europos Sąjunga buvo numatytos institucijos, kurios turi teisė leisti teisės aktus, privalomus visoms valstybėms narėms. Bendrijos steigėjai susitarė teikti pirmenybę institucinei struktūrai, turinčiai du svarbiausius ypatumus. Visų pirma ji turi atspindėti valstybėse narėse egzistuojančiąsias, susidedančias iš įstatymų leidžiamosios valdžios, vykdomosios valdžios, atspindinčios jėgų pusiausvyrą tame parlamente, ir teisminės valdžios, nagrinėjančios visus su Bendrijos teisės taikymu susijusiu. Bendrijos institucijos turėjo būti visiškai nepriklausomos nuo valstybių narių valdžios ir Bendrijos teritorijose įsikūrusios vienoje vietoje. Visgi tokia Bendrijos institucijų struktūra nebuvo sukurta. Tai lėmė tiek politiniai tiek istoriniai sumetimai. Tad šiuo metu Bendrijos institucinė struktūra yra tokia, kad būtų paisoma visų sumetimų ir kartu kuo geriau atspindėtų nacionaliniu lygmeniu egzistuojančias konstitucines struktūras.
Bendrijos institucinei struktūrai būdinga:
Mišrios funkcijos, nes Bendrijos institucijos vykdo įvairaus pobūdžio funkcijas, kurios negali vienareikšmiškai tiksliai būti padalintos į įstatymų leidžiamąsias, vykdomąsias, teismines ir patariamąsias.
Policentrinė struktūra. Bendrijos institucijos yra išsidėsčiusios trijose centruose: Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre. Ši struktūra yra patvirtinta specialiu protokolu, pridėtu prie Amsterdamo sutarties.
Padalytas pavaldumas. Nors atrodo, kad visas Bendrijos institucijas turėtų vienyti tik Bendrijos intereso paisymas, tačiau tai pasirodė esą nepraktiška. Komisija atstovauja Bendrijos interesams, tuo tarpu ES Taryba atstovauja valstybių narių interesams. Teisingumo Teismas turi visus ginčus įvertinti visiškai bešališkai.
Galių atskyrimas. Šis principas nustato, kad įgyvendindamos savo galias įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisminė valdžios turi būti visiškai nepriklausomas viena nuo kitos. Jis taikomas Bendrijos institucijoms, nes jos nors ir vykdo mišrias funkcijas, vis dėlto yra visiškai nepriklausomos viena nuo kitos.
Bendrijos institucijų negalima griežtai suskirstyti į įstatymų leidžiamąsias ir vykdomąsias. Teisingumo Teismas (TT) nustatė kiekvienos institucijos "vyraujančią" padėtį Ministrų Tarybos funkcijos susitelkusios ties įstatymų leidyba (legislatyva), Europos Komisija atlieka daugiau vykdomąsias funkcijas, o Europos Parlamentas atlieka kontrolės funkcijas . Daugiau kompetencijos suteikta Tarybai. Bendrijos institucijos skiriasi viena nuo kitos ar atstovauja "europiniams" ar "nacionaliniams interesams . Kiekviena institucija veikia neperžengdama Steigimo sutartyse jai numatytų įgaliojimų ir paisydama jos numatytų tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis38.39 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos institucijos (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais