Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Šunų galimybės ir jų panaudojimas valstybės sienos apsaugai

Šunų galimybės ir jų panaudojimas valstybės sienos apsaugai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Narkotikų ir ginklų paieška. Pėdsekystė ir žmonių paieška. Šuns paruošimas pėdsekystei. Šuns įgūdžių lavinimas ir treniravimas. Faktoriai turintys įtakos šuns galimybėms panaudoti. Atvejis, kai šuo aptiko pasiklydusį žmogų. Šunų panaudojimas pažeidėjui sulaikyti. Išvada.

Ištrauka

Tarnybiniai šunys naudojami daugelyje specialiųjų tarnybų. Dėl įgimtų savybių, žmogaus supratimo, nepasitikėjimo svetimais, ištvermės, drąsos, ir kitų savybių, kurias turi išugdyti žmogus per sistemingas treniruotes, tarnybiniai šunys padeda pasieniečiams, seka nusikaltėlius, vedžioja akluosius, ieško narkotikų ir dingusių po griuvėsiais žmonių, sargauja sodybose ir butuose.
Šuo - plėšrūnų būrio atstovas, kurio artimiausias laukinis protėvis - vilkas. Kaip ir kiekvienam plėšrūnui, šuniui būdingi visi grobio ieškojimo, persekiojimo, gaudymo instinktai.
Visus šiuos įgimtus, natūralius polinkius ir galima panaudoti dresuojant šunį. Juk tik gerai dresuotas šuo būna geras pasieniečio pagalbininkas. Tiesiog plėšrūnui būdingus instinktus ir veiksmus reikia tinkamai nukreipti. Pasaulyje yra daugybė skirtingų tiek eksterjeru, tiek elgsenos savybėmis besiskiriančių šunų veislių. Vienos jų dekoratyvinės, kitos - tinkamos medžioklei, sportui, valstybės sienos apsaugos ar policijos tarnybai.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – tarnyba) veikloje kaip specialioji priemonė naudojami tarnybiniai šunys (toliau – šunys), kurie yra išmokyti surasti ir sekti pėdsakus, surasti ir sulaikyti paieškomus asmenis ir neteisėtai gabenamus per valstybės sieną daiktus bei kitas materialines vertybes, palaikyti viešąją tvarką.
Dalis šunų papildomai mokomi valstybės sienos apsaugai reikalingų specifinių funkcijų: ieškoti narkotinių medžiagų, sprogmenų, ginklų, alkoholio ir tabako gaminių, saugoti tarnybos objektus, atlikti gelbėjimo darbus, prireikus ir kitų funkcijų.
Tarnybiniai šunys pagal jų paskirtį ir dresiravimo pobūdį skiriami:
1. pasienio sargyboms sustiprinti (ypač tamsiu paros metu), aptikti, ieškoti, persekioti ir sulaikyti pažeidėjus;
2. aptikti šaunamuosius ginklus, sprogstamąsias ir narkotines medžiagas, kitus daiktus ir medžiagas, uždraustas gabenti per valstybės sieną;
3. objektams saugoti ir kitoms užduotims vykdyti.
Gerai dresuoti šunys pasienio kontrolės punktuose, pagal specifinį medžiagos kvapą ieško narkotikų ir ginklų. Šiai tarnybai tinka geros uoslės šunys. Geriausiai narkotikų ir ginklų ieško Labradoro retriveriai, spanieliai, vokiečių aviganiai, basetai ir kitų veislių šunys. Šiam darbui ruošiami šunys pirmiausia turi baigti bendrojo dresavimo kursą, o vėliau per 2-3 mėnesius šuo parengiamas tolimesnei tarnybai ieškoti ginklų ir narkotinių medžiagų.
Ieškoti ginklų, narkotinių medžiagų šuo visada siunčiamas nešertas arba po šėrimo praėjus 2 – 3 valandoms. Narkotikų ieškojimo tarnybai parengtas šuo turi įgusti iš 5 daiktų, išdėliotų kas 70-l00cm, išrinkti kvepianti narkotine medžiaga ir tinkamai apie tai pranešti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis22.57 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sunu galimybes ir ju panaudojimas valstybes sienos apsaugai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais