Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimas ir jo rūšys (4)

Teisės pažeidimas ir jo rūšys (4)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Teisėto elgesio samprata. Teisės pažeidimo sąvoka ir požymiai. Teisės pažeidimų klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Tobulindama įstatymus, atlikdama auklėjamąjį darbą ir naudodama kitas teisėtumą bei teisėtvarką stiprinančias priemones, valstybė turi ryžtingai ir nuosekliai kovoti su nusikalstamumu. Neaiškinus ir nenubaudus nusikaltėlių, silpnėja teisėtumas, ardoma teisėtvarka.
Paprastai teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybės organai, pareigūnai – nenukrypstamai laikosi galiojančių teisės normų ir jas vykdo. Tačiau yra situacijų, kai minėti subjektai pažeidžia valstybės nustatytas teisės normas, kitaip tariant, daro teisės pažeidimus. Valstybė negali nereaguoti į daromus teisės pažeidimus ir privalo taikyti atitinkamas poveikio priemones.
Darbe aptariamas teisėtas elgesys ir tokio elgesio pažeidimai, jų priežastys ir rūšys.
Teisėtas elgesys – tai įvairių asmenų elgesys, neprieštaraujantis teisės normų reikalavimams. A. Vaišvila nurodo šiuos teisėti elgesio požymius:
1. konkretus asmens elgesys, atitinkantis teisės normų reikalavimus ir besireiškiantis toje socialinių santykių srityje, kuri yra reguliuojama teisės normų;
2. asmens elgesys būtinas ar bent pageidautinas visuomenei;
3. elgesys, kuris yra daugiau ar mažiau sąmoningas: asmuo žino, ko ir kodėl siekia savo elgesiu; teisėto elgesio sąmoningumą sudaro asmens elgesio motyvai (dėl ko veikiama ar neveikiama), elgesio pobūdis (elgiamasi tyčia ar neatsargiai) ir elgesio tikslai (ko šiuo elgesiu siekiama).
Dalis piliečių, nors ir nėra labai sąmoningi, tačiau, žinodami ir suvokdami teisės pažeidimų padarinius, laikosi teisės reikalavimų, kad jiems nebūtų skirta bauda ar taikoma kitokia bausmė (teisinė atsakomybė).
Lietuvoje panaikintos kai kurios teisės pažeidimų (ypač nusikalstamumo) prielaidos. Antai iš esmės užbaigus valstybinio ir visuomeninio turto privatizavimą bei šalyje pasikeitus nuosavybės santykiams, kartu sumažėjo tų rūšių turo grobstymo galimybių, o įsitvirtinus demokratiniam valstybės valdymui, visiškai išnyko politinio nusikalstamumo prielaidos. Tačiau tai, kad buvo atkurta nepriklausomybė, dar nereiškia, kad šalyje nebus teisės pažeidimų. tokią išvadą paneigia pats gyvenimas, nes nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų mastai mūsų visuomenėje kasmet didėja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis9.36 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimas ir jo rusys (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais