Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Saviraiškos laisvė ir teisė į rinkimus Europos žmogaus teisių teismo praktikoje

Saviraiškos laisvė ir teisė į rinkimus Europos žmogaus teisių teismo praktikoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Kaip aiškinama teisė į rinkimus Europos žmogaus teisių konvencijos 1 protokolo 3 straipsnyje. Nuomonės reiškimo laisvės aiškinimas ir taikymas Europos žmogaus teisių konvencijos 10 straipsnio taikymo praktikoje. Išvados. Praktinė užduotis.

Ištrauka

Klasikinė tarptautinė teisė, apimdama iš esmės tik santykius tarp valstybių, individo praktiškai nelietė. XIX a. antroje pusėje paplitusios prekybos ir jūreivystės sutartys garantuodavo kai kurias individų teises. 1928 m. Nuolatinis Tarptautinis Teisingumo Teismas Gdansko teismų byloje konstatavo, kad tarptautinės sutarties šalys gali nustatyti taisykles, kurių pagalba būtų sukurtos individų teisės ir pareigos. Tačiau vėliau pastebėjo, kad tarptautinė sutartis tiesiogiai negali sukurti tokių teisių ir pareigų. Praktikoje tai reiškė, kad atitinkama tarptautinės teisės norma turi būti inkorporuota į valstybės vidaus teisę.
Šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje individo padėtis iš esmės pasikeitė. Dabar tarptautinė teisė jau tiesiogiai įtvirtina tam tikras individo teises, laives ir pareigas. Pirmiausia tai liečia žmogaus teises, kurios įtvirtintos visų pirma tarptautinės teisės aktuose.
Vertinant tarptautinės teisės galimybes tiesiogiai reguliuoti žmogaus teise ir pareigas, reikia konstatuoti, kad didžiausia jų dalis bus reguliuojama vidaus teisės normomis ir užtikrinama valstybės institucijų pagalba. Valstybė, laikanti save demokratine ar siekianti tokia būti, turi siekti, kad vidaus teisės normos atitiktų tarptautiniuose dokumentuose įtvirtintus bendruosius principus, visuotinai pripažįstamus tarptautinėje bendrijoje.
Vienas tokių tarptautinių dokumentų yra 1950 m. Europos žmogaus teisių ir laisvių apsaugos konvencija. Sudaryta Europos Tarybos rėmuose įsigaliojo 1953m. Ji turi ypatingą reikšmę. Tai pirmoji tarptautinė sutartis, kurioje buvo kodifikuotos žmogaus teisės. Iš abstrakčių principų žmogaus teisės buvo paverstos konkrečiais teisiniais įsipareigojimais, kurių vykdymo kontrolė pavesta specialiai sukurtoms institucijoms. Europos žmogaus teisių konvencijos sukurta sistema ir toliau lieka labiausiai išvystyta regione žmogaus teisių apsaugos sistema. Per penkis Konvencijos organų veiklos dešimtmečius susiformavo plati žmogaus teisių apsaugos jurisprudencija. Konvencijos funkcionavimo sėkmę patvirtina ir tai, kad nuo jos įsigaliojimo dalyvių skaičius išaugo keletą kartų ir dabar apima praktiškai visą Europos kontinentą. Šiuo metu Konvencijos dalyvės yra 44 Europos valstybės. Reikia pridurti, kad žmogaus teisių apsauga yra pagrindinė Europos tarybos, kurios rėmuose sudaryta Konvencija, veikos sritis.
Lietuvos Respublika 1993 m. gegužės 14 d. tapo Europos Tarybos nare, tą pačią dieną pasirašė ir šią Konvenciją. Tapimas Europos Tarybos nare lėmė ir būtinybę pasirašyti, o vėliau ir ratifikuoti Europos žmogaus teisių konvenciją ir prisiimti iš šios ypač svarbios regioninės sutarties kylančius žmogaus teisių ir laisvių apsaugos įsipareigojimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis19.45 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saviraiskos laisve ir teise i rinkimus Europos zmogaus teisiu teismo praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais