Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Moterų teisės

Moterų teisės

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Lygios lyčių galimybės. Moterų teisės ir lygios galimybės Lietuvoje. Lyčių padėties visuomenėje rodikliai. Lyčių nelygybės matavimas. Moterų politinės teisės. Feminizmas. Išvados.

Ištrauka

Vyrų ir moterų lygių teisių ir galimybių problema yra labai aktuali kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje. Valstybės lygmenyje tai yra nuostata, kad moterys ir vyrai turi gerbti vieni kitų vaidmenį visuomenės gyvenime. Lygių teisių ir galimybių filosofija turi numatyti ne tik lygias teisės bei galimybes, bet ir rezultatus. Diskriminacijos nebuvimas turi būti ne tik konstatuojamas teisiniuose dokumentuose, bet turi būti įgyvendintas ir praktikoje.
Darbo tikslas: aptarti vyrų ir moterų lygių galimybių problemas.
Darbo uždaviniai: plačiau panagrinėti lygias lyčių galimybes, moterų teises ir lygias galimybes Lietuvoje, lyčių padėties visuomenėje rodiklius bei jų matavimą, moterų politines teises, Feminizmo sąvoką, svarbą moterų gyvenime ir feminizmo judėjimus.
Šiuolaikinė žmogaus socialinės raidos samprata grindžiama lygių galimybių suteikimo visiems visuomenės nariams, jų aktyvumo skatinimo ir kuo geresnio žmogiškojo potencialo galimybių panaudojimo principas, tai reiškia, kad tiek išsivysčiusių, tiek besivystančių pasaulio regionų valstybės, vykdydamos savo socialinė – ekonominę politiką, turi siekti užtikrinti lyčių lygybę visuose visuomenės ir privataus gyvenimo srityse. Iš tiesų aktyvus moterų dalyvavimas darbo rinkoje bei priimant politinius sprendimus yra labai svarbi ekonomikos plėtros, žmonių gyvenimo sąlygų gerinimo ir socialiniu problemų gerinimo prielaida:
Žmogaus teisių perspektyvos požiūriu moterų diskriminacijos likvidavimas yra būtinas, siekiant užtikrinti pilietines bei politines, socialines, ekonomines bei kultūrines teises.
Nepakankamas moterų dalyvavimas ekonominiame gyvenime rodo, kad reikšminga žmoniškųjų išteklių dalis (išsimokslinimo, kvalifikacijos ir sugebėjimų prasme) yra nepanaudojama.
Moterų švietimas ir ekonominio aktyvumo didėjimas yra neatsiejami nuo žmonijai aktualių demografinių problemų sprendimo.
Tačiau nepaisant to lyčių lygybės, moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimo problemos šiandien yra labai aktualios.
Kaip jau minėjau moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimo problemos šiandien labai aktualios visame pasaulyje, tarp jų ir Lietuvai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis28.97 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais