Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) biudžeto procesas

Europos Sąjungos (ES) biudžeto procesas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Biudžeto samprata. Europos Sąjungos biudžetas. Biudžeto sudarymas. Biudžeto paskirstymas. Biudžeto tvirtinimas ir kontrolė. Europos Sąjungos Biudžetas ateityje. Išvados.

Ištrauka

Europos sąjunga – tai Europos valstybių asociacija, kuri siekia platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės dalyvaujančių joje šalių integracijos. Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, kuri apima 3.9 mln. kvadratinių kilometrų ir vienija 25 valstybes ir 455 milijonus gyventojų. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerbūvio užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.
Tarptautinių žodžių žodyne yra nurodyta, kad: " biudžetas – spėjas laukiamų valstybės, įstaigos, įmonės arba asmens tam tikro laukotarpio pajamų ir išlaidų apskaičiavimas; kieno nors pajamų ir išlaidų sąmata ar laiko išteklių naudojimo planas."1
Kaip ir kiekviena valstybė, taip ir Europos Sąjunga turi savo biudžetą, kurio lėšomis yra finansuojama visa veikla. Biudžetas yra bendras visoms Europos Sąjungos institucijoms ir valstybės narėms.
Europos Sąjungos biudžeto procesas yra valstybės ir savivaldos institucijų veikla, kuri yra sureguliuota teisės aktais ir susijusi su biudžetų sudarymu ir vykdymu.
Šiame darbe aš aptarsiu biudžeto sampratą, taip pat paanalizuosiu biudžeto sudarymą, paskirstymą, tvirtinimą ir kontrolę, pažvelgsiu į Europos Sąjungos biudžeto prognozes ateičiai.

Biudžetas gali būti suprantamas trimis prasmėmis: materialine, ekonomine ir teisine. Biudžetas taip pat gali būti suprantamas kaip: vyriausybės ekonominės politikos priemonė, valstybės valdymo ir administravimo priemonė, ekonomikos valdymo priemonė, finansų valdymo priemonė.
Biudžeto procesas - tai teisės aktais reglamentuota valstybės ir savivaldos institucijų veikla, susijusi su valstybės ir savivaldybės biudžetų sudarymu ir vykdymu. Taip pat biudžeto procesas gali būti suprantamas kaip biudžeto teisės normomis reglamentuota kompetetingų institucijų ir įstaigų veikla formuojant ir vykdant biudžetą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis15.51 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) biudzeto procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. V.Novikevičius
Pasidalink su draugais