Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės į teisingą teismą realizavimas

Teisės į teisingą teismą realizavimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Įžanga. Teisė į teisingą teismą. Žmogaus stebėjimo instituto atlikti tyrimai. Ikiteisminio tyrimo institucijų ir prokuratūros savarankiškumo ir profesionalumo stoka. Valstybės garantuojama teisinė pagalba. Išvados.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Teisės normos gali atlikti savo pagrindinę socialinę paskirtį, t.y. reguliuoti visuomeninius santykius ir žmonių poelgius tik tada kai jos realizuojamos, o teisės normos realizuojamos kai žmogus elgiasi teisėtai, t. y. derina savo veiksmus ir poelgius su normų reikalavimais ir nesielgia, nedaro to ką teisės normos draudžia. Pagal realizavimo būdą yra 4 formos:
1. Laikymasis.
Teisės normos laikymasis tai tokia pasyvi realizavimo forma kai asmenys susilaiko nuo veiksmų kuriuos teisės normos draudžia.
2. Vykdymas.
Vykdymas tai tokia teisės normos realizavimo forma kai asmenys aktyviais veiksmais vykdo savo teisines pareigas arba įsipareigojimus.
3. Pasinaudojimas.
Pasinaudojimas teisės norma tai galimybės pasinaudoti asmeniui suteikta teise.
4. Taikymas.
Teisės normos taikymas tai ypatinga teisės realizavimo forma kurią turi teisę taikyti specialūs valstybės organai arba pareigūnai.
Mano darbo tikslas parodyti kokios žmogaus teisės yra labiausiai pažeidžiamos, koks žmonių požiūris į teismus, antstolių darbą, ar visos socialinės grupės turi teisę į teisingą teismą.
Kiekvienas suinteresuotas asmuo turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą, kad būtų apginta pažeista ar ginčijama jo teisė arba įstatymų saugomas interesas(Civilinio proceso kodeksas, II skyrius,5 straipsnis,1dalis). Teismas privalo nagrinėti bylas vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija(toliau- Konstitucija), Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais. Teismas, aiškindamas ir taikydamas įstatymus bei kitus teisės aktus, privalo vadovautis teisingumo, sąžiningumo, ir protingumo principais.(Civilinio Proceso Kodeksas, I skyrius,3 straipsnis,1 dalis). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis176 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises i teisinga teisma realizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais