Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės taikymas ir jo vieta įgyvendinant teisę

Teisės taikymas ir jo vieta įgyvendinant teisę

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Teisės taikymo sąvoka. Teisės taikymo atvejai. Teisės normų taikymo požymiai. Teisės taikymo stadijos. Teisės taikymo aktas. Skiriamieji teisės taikymo akto ir bendrieji teisės normų akto požymiai. Teisės taikymo akto struktūra. Teisiniai santykiai. Teisėtumas ir teisėtvarka. Teisėsaugos institucijos. Teisminė valdžia. Teismų sistema. Prokuratūra. Prokuratūros vieta teisėsaugos institucijų sistemoje. Prokuratūros sistema ir struktūra. Advokatūra. Advokatas ir jo vieta Lietuvos teisinėje sistemoje. Policija. Policijos sistema ir uždaviniai. Policijos funkcijos. Notariatas. Notaras ir notariatas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje mūsų visuomenėje vyrauja nuomonė, kad žmogaus teisių apsauga bei jų gynimas nėra optimaliai išvystytas ir įgyvendinamas. Taip pat daugelio Lietuvos piliečių nuomonė parodo, kad šiuolaikinėje socialinėje visuomenėje Žmogaus teisių saugos laipsnis yra ganėtinai žemas. Tačiau neskubėkime teisinės sistemos nuspalvinti tik juoda spalva galbūt daugelis žmonių paprasčiausiai patys nesiekia optimalaus jų teisių įgyvendinimo ar jiems tiesiog trūksta tam tikros informacijos.
Tad mano darbo tikslas yra supažindinti kokiais atvejais ir kaip yra taikoma teisė, taip pat kokios institucijos turi kompetenciją ją įgyvendinti. Šiam darbo tikslui pasiekti būtina atlikti šiuos uždavinius:
• Apibūdinti teisės taikymą bei teisės taikymo atvejus
• Apžvelgti teisinius aktus bei stadijas, kuomet teisė yra taikoma
• Nuodugniai išnagrinėti institucijas taikančias teisę bei apibrėžti jų funkcijas
• Apibrėžti teisėtumą bei teisėtvarką

Rašydama savo darbą naudojausi įvairiais literatūros šaltiniais, kurie padėjo man atskleisti šios temos esmę ir leido padaryti konkrečias išvadas.


Teisės taikymas kaip valstybės pagalba ir kaip teisingumo vykdymas
Tais atvejais, kai pačių piliečių pastangų įgyvendinti ar apginti savo teises nepakanka, jie turi teisę kreiptis pagalbos į valstybes institu¬cijas, turinčias valdinius įgaliojimus, tarp jų - ir įgaliojimus taikyti teisės normas, kad valstybė padėtų jiems pasinaudoti savo teise ar¬ba pašalintų kitų asmenų, institucijų neteisėtai daromas kliūtis, truk¬dančias ja naudotis.
Šitaip susiduriame su nauja teisės įgyvendinimo akcija - teisės taikymu, kuris taip pat įsiprasmina, tampa būtinas tik naudojimosi teise atžvilgiu. Iš santykio su naudojimusi teise paaiškėja, kad tei¬sės taikymas taip pat gali būti dvejopas: pozityvus ir negatyvus.
"Pozityviu požiūriu teisės taikymas — tai valstybės pagalba as¬meniui pasinaudoti pozityviosios teisės jam suteikta ar pripažinta subjektine teise (įstaigos vadovo įsakymas priimti į darbą asmenį padeda šiam naudotis teise dirbti; socialinės rūpybos įstaigos pri¬imtas sprendimas (teisės taikymo aktas) skirti pensiją konkrečiam asmeniui padeda šiam pasinaudoti teise į socialinį aprūpinimą se¬natvėje.
Negatyviu požiūriu teisės taikymas — tai neigiamų sankcijų tai¬kymas asmeniui, kuris, naudodamasis subjektinėmis teisėmis, atsi¬sakė vykdyti šias teises legalizuojančias pareigas (teisės taikymas kaip teisingumo vykdymas)."
Apibendrinant pasakytina, kad "teisės taikymas - tai kompeten¬tingų valstybės institucijų ar pareigūnų, firmų vadovų veikla, kuria padedama asmenims pasinaudoti savo teisėmis, jas apginti pažeidimo atveju, arba veikla, kuria yra siaurinamos, likviduojamos asmens teisės, šiam atsisakius vykdyti pareigas, kuriomis jis privalėjo legalizuoti visuomenėje, naudojimąsi savo teisėmis." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis38.74 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises taikymas ir jo vieta igyvendinant teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • dr.L.Novikovienė
Pasidalink su draugais